Komu przysługuje prawo do zachowku

autor: Ewelina Stępień19.10.2010, 03:00

Spadkobierca może w testamencie ustanowić spadkobiercą całego swojego majtku osobę, która nie należy do kręgu najbliższych krewnych. W takim przypadku zachodzi konieczność zabezpieczenia interesów osób, które należą do najbliższej rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • zosia(2013-09-10 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    czy corcenalezy sie zachowe po matce jesli ta ja wydziedziczyla ?

    Odpowiedz
  • antydopalacz(2010-10-19 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Może trzeba ich załatwić, tak, jak zgnoili Ala Capone. Wcale nie wysilali się na udowodnienie mu np. zabójstwa, chociaż wszyscy wiedzieli, że osobiście kilku facetów ukatrupił. Podobnie z tymi, którzy handlują tym świństwem. Można przyposzczać, że mają nie jedno na sumieniu. No, choćby zrobić im bardzo drobiazgowe kontrole skarbowe, kontrole z PIP, z ZUS-u, Sanepid, P. poż. itp. Może sie nazbierać, nawet na niezły wyrok.

    Odpowiedz
  • Anna Nowak(2010-10-19 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    ile mam czasu od śmierci ojca,aby podważyć testament?

    Odpowiedz
  • %(2010-10-19 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    "antydopalacz" ty dobrze się czujesz...bo komentarz chyba nie na temat.

    Odpowiedz
  • mi(2010-10-19 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda tylko, że autorka niebacznie, ciągle zastępuje 'spadkodawcę' słowem 'spadkobierca' co trochę utrudnia czytanie tekstu ;),

    Odpowiedz
  • nick(2010-11-03 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    wow

    Odpowiedz
  • zdumiona stanem prawa w Polsce(2010-10-26 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Co za masłomaślane... spadkobierca wybiera spadkobierce??? A spadkodawca poszedł se na piwo???


    Korektor też spał, jak i autor tego artykułu???

    Odpowiedz
  • rencistanr5(2010-12-27 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli rodzice sprzedali swoją nieruchomość jednemu ze swoich dzieci , czy należy się zachowek pozostałym dzieciom ?... Proszę o odpowiedź ? ...

    Odpowiedz
  • ryba(2011-09-20 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ja 13 brat 10 lat zmarła mama, tato powtórnie się ożenił.Z drugiego związku było dwoje dzieci.Obecnie od 6 lat tato nie żyje,wszystko co zostało ,,podobno,,dom który sam wybudował , ogród, samochód nie było,, jego,,. Czy w tej sytuacji mogę dochodzić zachówku od macochy?

    Odpowiedz