Będą ułatwienia w dostępie do sądów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Iwona Aleksandrzak10.08.2010, 03:00

Od jesieni założenie księgi wieczystej będzie możliwe tylko w formie elektronicznej, przedsiębiorca zarejestruje spółkę w ciągu doby ale dopiero w 2012 roku, natomiast w sądach pojawią się menedżerowie, którzy zajmą się zarządzaniem pracownikami administracji - to niektóre z proponowanych zmian, które mają ułatwić dostęp do sądownictwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • hehe(2010-08-10 05:00) Zgłoś naruszenie 00

  Ułatwienia? :)))))
  Przecież Polacy nie potrzebują prawa i prawników. Badania zlecone przez korporację radców to pokazały. Wiele lat ciężkiej pracy korporacji pokazało, że można w XXI wieku zrobić z narodu analfabetów prawnych, a państwo dalej jeszcze będzie istnień. Niesamowity eksperyment.
  Bo najważniejsze jest, żeby jak najwięcej uszarpać dla siebie. A państwo? A kogo ono obchodzi? Ważne, żeby mieć luksus a inni, żeby mieli G.

  Odpowiedz
 • kuklux(2010-08-10 06:52) Zgłoś naruszenie 00

  Ale ściema. Jak robić aby udowodnić konieczność swojej niezbędności i przyssania do koryta.
  Reformować, mieszając w próżnym.
  byle tylko "żyło się lepiej". Republika kolesi.

  I co zostaje - wyprute z treści hasła - demokracja, państwo prawa, prawa człowieka, które są dziś karykaturą tego co normalnie znaczą.

  Przykład - sprowadzenie instytucji sędziego do roli urzędnika władzy wykonawczej- tzn brak władzy sądowniczej w Polsce. Koniec demokracji. Niech do ludzi to wreszcie dotrze i niech przestaną wreszcie oczekiwać rzeczy które są z innej bajki.

  Odpowiedz
 • ddd(2010-08-10 07:58) Zgłoś naruszenie 00

  przyspieszenie rozpoznawania spraw - rozumiem. Lecz kosztem zwiększenia kadry orzeczniczej. Zastanawiam się również, czy jeżeli na rejestrację spółki będą 24 godziny, sędzia lub referendarz będzie w stanie rzeczywiscie zapoznać się z dokumentami?

  Odpowiedz
 • wjw(2010-08-10 13:20) Zgłoś naruszenie 00

  Jak zwykle poprawa będzie na papierze który jest cierpliwy.

  Odpowiedz
 • obywatel(2010-08-10 19:22) Zgłoś naruszenie 00

  Po PO nie ma się co spodziewać niczego przełomowego. Zobaczcie jacy ludzie tam siedzą. Całe trzy lata tylko jęczeli, że PIS im przeszkadza. Teraz mają jedynowładzę, szuflady pełne ustaw, odrzucony rzekomo przez prezydenta z PIS-u. No to do k... nędzy wyciągnijcie te ustawy i uchwalajcie je hurtem.

  PO niczego nie zrobi dla ludzi. Młodzi uwierzyli w telewizyjną propagandę, bo młodość to naiwność. Pan Kwiatkowski dba jedynie o to, żeby stare korporacyjne czasy miały się w tym skansenie Europy jeszcze lepiej.

  Odpowiedz
 • shycrr(2010-08-11 12:14) Zgłoś naruszenie 00

  Skończcie delegacje sędziów do Ministerstwa. Nie dość, że nie orzekają to pobierają ogromne apanaże. utrzymanie delegacji 1 sędziego kosztuje tyle co zatrudnienie 4 prawników.

  Odpowiedz
 • p(2010-08-12 09:37) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby sprzedać buynek Ministerstwa Sprawiedliwości, to przy cenach rynkowych można by uzyskać z 400 mln złotych. Zwolnienie częsci pracowników z MS i likwidaja delagacji kolejne 50 mln złotych. Niewielką grupkę przenieść do pracy legislacyjnej w Sejmie, a wydawanie rozporządzeń dotyczących SW powierzyć MSWiA, Prokurtury -PG, sądów- Prezesowi SN. Pomysł trzeba podsunąć Rostowskiemu. Oszczednosci nie do przecenienia, a i poklask wyborców dla Tusku pewny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane