Od przyszłego roku ruszy wykup mieszkań w TBS-ach

autor: Arkadiusz Jaraszek15.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.07.2010, 10:05

Tylko osoby, które wpłaciły pieniądze na budowę bloku, będą mogły wykupić mieszkania, natomiast sprzedaż będzie prowadzona po cenach rynkowych, a nie za przysłowiową złotówkę. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Kasia(2010-07-15 08:47) Zgłoś naruszenie 01

    troszkę przesadzona kwota czynszu. za 50 metrowe mieszkanie w warszawie płacimy najwyżej do 900 zł i n pewno nie więcej. w samym tbs bemowo stawka jest różna w zależności od budynku.

    Odpowiedz
  • ed(2010-07-15 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka to idea budownictwa społecznego? Gdzie tanie mieszkania dla uboższych. Czy wszyscy musimy mieć mieszkania na własność? W całej Europie mieszkania stoją, można je wynająć i mieszkać do śmierci. U nas odwrotnie... nie buduje się czynszówek, ludzie kupują i zadłużaja się na 40-50 lat, to nienormalne.

    Odpowiedz
  • ja(2010-07-15 10:05) Zgłoś naruszenie 01

    Do Kasi - w TBS to nie sam czynsz jest wysoki, dochodzi spłata kredytu. Jak wykupisz będziesz miała kredyt do spłacenia kilkakrotnie wyższy. Poczujesz się przez to bogatsza?

    Odpowiedz
  • monia_tbs(2010-07-15 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    W reformie budownictwa społecznego której projekt jest już na http://tbs24.pl można wyczytać że od przyszłego roku powstaną SGM (Społeczne Grupy Mieszkaniowe). Tylko że te grupy będą dla jeszcze bogatszych niż TBS bo tam trzeba będzie mieć 50% wkładu... To jest budownictwo społeczne ???

    Odpowiedz
  • pośrednik(2010-07-15 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pomijając fakt, że TBS'y z założenie miały być mieszkaniami "socjalnymi", potocznie zwanymi społecznymi, dla osób niezamożnych, to ogromna ich cena przy horrendalnym czynszu prowadzi do absurdu. Na czym polega oszustwo w imię ochrony osób mniej zamożnych? Ano koszt budowy m2 mieszkania w około 80% pokrywa "szczęśliwiec" nie mając żadnych praw do mieszkania oprócz tego że może mieszkać. Budowa domu pod klucz wynosi średnio od 1500zł-2500zł/m2. Za możliwość zamieszkania w TBS'ach (nie za przeniesienie własności) klient płaci 3000zł/m2 i jeszcze mu się wmawia, że to tylko "wpisowe" choć w zasadzie zapłacił "po kosztach" za nieswoje mieszkanie. Nowe mieszkanie na rynku pierwotnym np w Poznaniu kosztują od...3900zł/m2. Szatański pomysł autorów TBS'ów poszedł w swoim absurdzie dalej. Będą łaskawie sprzedawać już raz - moim zdaniem - sprzedane mieszkania po cenach... rynkowych (czyt. spekulacyjnych). No ale jak się mawia wśród cwaniaków "jak się daje to się kraje".
    Miłego lata, oby rozum do końca słońce niektórym nie wysuszyło.

    Odpowiedz
  • div@poczta.onet.pl(2010-07-15 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    do 5: m2 mieszkania w warszawie (nie mówię o Białołęce) to ok 7000-9000 zł.

    Odpowiedz
  • Marcel(2010-07-15 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam wole dostac kredyt na swoje, troche sie rozgadam, ale narazie nic ciekawego nie widzialem. Interesuje mnie taki, abym mial zdolnosc jak najwyzsza, bo jak kupic juz w kredycie to przeciez na lata

    Odpowiedz
  • całaja(2010-07-16 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Gliwice, mieszkanie w TBS o powierzchni ok. 90 m kw(na strychu) czynsz wraz z mediami 1200 zł - porażka!

    Odpowiedz
  • Popiel(2010-07-17 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Marcela lepiej moim zdaniem wziąć kredyt i kupić coś własnego. Tym bardziej że w mniejszych miastach ceny mieszkań nie są jeszcze takie chore. Gorzej z dobrym kredytem, w końcu bierze się to na kilka ładnych lat.

    Odpowiedz
  • JA(2010-07-18 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    To jeszcze nic za mieszkanie oddawane 12 lat temu jako ekologiczne z azbestem w Szczecinie płaci się tak drogo jak za nowe przy spłacie kredytu.To wielkie nieporozumienie jak nas sie traktuje i oszukuje .Pani Szatkowska prezez TBS w Szczecinie powinna wszystkich mieszkających w bloku z azbestem przeprosić za wprowadzebnie w błąd .W medjach wszystkich zapewniała ze to mieszckania ekologiczne naraziła nas na utratę zdrowia.Ciekawa jestem jakie konsekwencje poniosła z tego tytułu.Ile razy zostaniemy oszukani? Jak sie mówi budynki po 10 latach nadają się pod remont teraz po wykupie to znowu lokator będzie płacil za fudusz remontowy i na jedno wyjdzie mafia TBS wygra a my przegramy.

    Odpowiedz
  • baszka(2010-07-20 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    mieszkam w bloku ktory byl wybudowany w 1971 r i nigdy nie byl remontowany odnowili tylko klatke i to po interwencij w mediach budynek jest w strasznym stanie a TBS chce nam wcisnac te mieszkania po cenach rynkowych 30m mieszkanie czynsz wynosi prawie 400 zl do tego musimy sprzatac sami klatke przy 64 mieszkaniach srednio 150osobzamieszkalychsprzataja 3 osobySKANDAL

    Odpowiedz
  • katarzyna(2010-12-07 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    w olsztynie za 55,5m płacę 810zł. mieszkam już 11 lat i mieszkanie nie jest na mega poziomie drewniane wypaczone okna od początku i przeciekajacy dach. W umowie nic nie ma o spłacie kredytów. 10 zł za metr to bardzo drogo.do tego woda ogrzewanie prąd to napewno nie jest mało.

    Odpowiedz