1 Do legalnego posiadania Photoshopa potrzebna jest nie tylko oryginalna płyta, ale także dowód zakupu i licencja

Aby stać się legalnym posiadaczem Photoshopa, należy zadbać o kilka aspektów. Jeśli sprzedawana wersja Photoshopa nie jest wersją OEM (original equipment manufacturer), czyli sprzedawaną z różnego rodzaju sprzętem np. skanerem, aparatem lub z innym programem, to jest legalna, jeżeli sprzedawca wystawi fakturę zakupu (paragon), przekaże kopię pierwszej faktury lub wystawi oświadczenie, że odinstalował program i skasował wszystkie swoje kopie programu, o ile takowe wykonał. Należy pamiętać, że sam nośnik w postaci płyty z programem nie jest wystarczającym dowodem legalności użytkowania. Jest nią dodatkowo faktura (lub paragon) zakupu i karta rejestracyjna (licencja). Oczywiście zawsze można wykonać nośnik z kopią bezpieczeństwa.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji artykułu znajdziesz kolejne 4 kroki:

2 Zakup legalnego upgrade’u do nielegalnej starszej wersji programu nie legalizuje całego produktu Photoshop

3 Prawo autorskie zakazuje rozpowszechniania oprogramowania bez zgody producenta

4 Każdy, kto posiada piracką wersję programu komputerowego, może podlegać odpowiedzialności karnej i cywilnej

5 Zakup legalnej wersji oprogramowania zmniejsza ryzyko zainfekowania komputerów wirusami i gwarantuje pomoc techniczną producenta

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: 5 sposobów na legalne korzystanie z Photoshopa.