Specjalizacja prokuratorów to większa skuteczność działań

autor: Iwona Aleksandrzak27.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 27.05.2010, 20:06

Oceny okresowe prokuratorów mogą być rzetelne, pod warunkiem że przy liczeniu efektywności pracy prokuratorów nie będą brane pod uwagę puste etaty oraz powstanie profil kompetencyjny, czyli model idealnego prokuratora.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • gorol(2010-05-27 04:52) Zgłoś naruszenie 00

  Prawie cztery lata stracone na uczenie się o wszystkim, żeby na starość zacząć się specjalizować. Z przedmiotów ogólnych po zakuciu i zdaniu większość lub niemal wszystko ulegnie zapomnieniu. A na specjalizację "będzie miał czas" jak będzie chciał założyć rodzinę.
  Dlaczego w Polsce wszystko robione jest tak bezmyślnie?
  Czemu nikt nie bierze pod uwagę rzeczy oczywistych i takich, których istnienie potwierdzają badania naukowe?

  Odpowiedz
 • prokz rejonu(2010-05-27 22:03) Zgłoś naruszenie 00

  1/3 z tych 6 tysięcy to w znacznej mierze nieroby... tacy co nadzorują koordynują i organizują pracę innym i ich liczba wzrośnie po wprowadzeniu ocen, jakość pracy się jeszcze pogorszy bo będzie tyle samo pracy do podzielenia na mniej roboli... Pokażcie mi firmę gdzie 30 procent pracowników (z tytułami prokuratorów) zajmuje się "organizowaniem" pracy innym. to skandal. aha żeby było jasne raczej wiem co mówię bo pracuję (jeszcze ) w tej firmie od 12 lat

  Odpowiedz
 • sowa(2010-05-27 23:01) Zgłoś naruszenie 00

  Pan 2 ma rację, to nie pierwszy taki głos. W prokuraturze niestety jedynie połowa pracuje, a druga połowa od lat zbija bąki pod pretekstem pisania ton nikomu niepotrzebnych sprawozdań, rozliczeń, kontroli itp. Wygodnie im tak, wysokie stanowisko, zero odpowiedzialności, duże pieniądze = zero chęci jakichkolwiek zmian.
  Miałem kiedyś na sali takich "prokuratorów" nadzorujących, żal było patrzeć jak się kompromitują, chyba student prawa lepiej by sobie poradził.

  Odpowiedz
 • makler(2010-06-08 14:07) Zgłoś naruszenie 00

  Zlikwidować Prokurature i zastąpic Policją.

  Odpowiedz
 • prok(2010-06-17 00:59) Zgłoś naruszenie 00

  Proponuję zacząć od poprawy pracy sekretariatów (przez co rozumiem kilkukrotne zwiększenie zatrudnienia i podwyższenie wynagrodzenia). Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie, gdzie na kilku prokuratorów przypada jedna osoba w sekretariacie. Nie ma nawet teoretycznej możliwosci by sobie poradziła, w efekcie prokuratorzy sami numerują karty i wypisują wezwania do świadków. Sprawy się przeciągają i będzie to miało odbicie w ocenie.

  Odpowiedz
 • prok(2010-06-17 01:01) Zgłoś naruszenie 00

  A co do zastąpienia Policją, powodzenia życzę. Nie słyszałam, żeby jakakolwiek komenda zapewniła swoim funkcjonariuszom (wszystkim z dochodzeniówki) aktualne kodeksy.

  Odpowiedz
 • prok.2(2011-07-10 21:37) Zgłoś naruszenie 00

  Specjalizację popieram. Tak jak lekarz nie zna się na wszystkich chorobach, tak i prokurator nie może być dobry we wszystkich przestępstwach. Jak ktoś prowadzi sprawy p-ko życiu, to nie jest biegły w gospodarczych i odwrotnie. Odnośnie liczby nadzorujących - to niestety przykra prawda. To jest duży i niepotrzebny koszt dla budżetu Państwa. Zmniejszyć liczbę nadzorujących, przenieść ich do rejonu, niech wspomogą tych najbardziej obciążonych. A sekretariat rozbudować, żeby mogli sprawy techniczne załatwiać, typu numerowanie, przeglądy itd. Na przestrzeni kilku lat okazałoby się, że faktycznie nie ma potrzeby zatrudniać tylu Prokuratorów. Ale to powinna być naturalna selekcja, a nie wyrzucanie za jakieś błędy, które się pojawiają przede wszystkim z powodu obciążenia pracą.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane