Premier ogłosił plan zmian w konstytucji: mniej posłów i senatorów, koniec immunitetu

12.02.2010, 12:47; Aktualizacja: 12.02.2010, 15:22

Zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300, senatorów ze 100 do 49, wzmocnienie władzy wykonawczej, odrzucanie prezydenckiego weta przez Sejm bezwzględną większością głosów - to niektóre założenia nowelizacji konstytucji, które przedstawił premier Donald Tusk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • anty wiktor(2010-02-12 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    spoko dzisiaj zajrzałem na oficjalną stronę internetowa PIS a tu w sondażu PO Miażdży PIS wszystko jest w normie. nawet posłowie PIS nie kwestionują sondaży.naród to PO przynajmniej zdrowsza jej cześć.

    Odpowiedz
  • do 9(2010-02-12 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    ad meritum 9) OK? Wiesz komisarzu z PO co to jest "ad meritum"?

    Odpowiedz
  • wyborca(2010-02-12 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Z Senatu powinni być wykluczeni przestępcy i aferałowie . To pierwszy warunek , aby reforma się przyjęła .

    Odpowiedz
  • do komisarzy z PO(2010-02-12 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    W instrukcja do Mlodych Demokratów , w razie kłopotliwych tematów , radzą , żeby podawać sondaże. W to , co POmatołkowie najbardziej wierzą. :)) I 9) ni w pieć , ni w dziesięć powtarza sondaże , by , jak jego starsi koledzy w 2005 roku , kiedy to również epatowano nas sondażami , z których wynikalo , że PO wygra wybory parlamentarne a Prezydentem , na bank , zostanie Tusk , przy następnych wyborach nabawić się traumy.Bo i PO nie wygra wyborów parlamentarnych , a Tusk , na bank , nie zostanie Prezydentem.

    Odpowiedz
  • Konrad Walenrod(2010-02-12 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Tym razem idziemy do urn POgrzebowych Platformy Obludnikow.Czas zywotnego bandytyzmu sie skonczyl.Kazda wladza na hitlerowski czy stalinowski wzor sie konczy POgrzebem.

    Odpowiedz
  • TW(2010-02-12 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy komisarze z PO sie napalaja kto wygra..pragne przypomniej co bylo 4 lata temu...kto mial byc Prezydentem a kto Piemierem..juz sobie gratulowano..nie pamietacie?..to macie krotka pamiec!!, i co?...minki co niektorym zzedly...Pozniej wszystkie pracownie sandazowe nabraly wody w usta ..ze pomylily sie o..9, i wiecej procent!! wiec spokojnie z tymi typami...

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2010-02-12 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za pomysły.Proszę przemyśleć moje; Sejm-320 posłów Senat -likwidacja powiaty -likwidacja.Liczba radnych pomniejszona.Posłowie najwyżej dwie kadencje i wybory bezpośrednie.Najbogatsi podatek 80%.ZUS niech płacą wszyscy.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Składanie obietnic przez tuska stało się narzędziem zarządzania polityczną agendą dnia. Platforma stara się wokół nich koncentrować uwagę opinii publicznej, a tym samym określać przedmiot publicznego dyskursu.
    Jeszcze z dziesięć obietnic typu mamy projek a nawet plan na pewno złoży do końca roku tusk osobiście a po pięć obietnic jego kumple z rządu.
    Platfusy bez zgody PSL-u moga tylko obiecywać.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-02-12 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycje premiera idą w dobrym kierunku.W sejmowej debacie wiele kwestii zostanie uściślone i dopracowane.Nic nie wspomina premier o jednomandatowych okręgach wyborczych.

    Odpowiedz
  • do Klemensa(2010-02-12 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Klemens ale to tylko obietnice i nic wiecej.. takich obietnic PO mamy bez liku i żadna nie została zrealizowana.
    Po co wiec PO obiecuej mając swiadomośc, że pomysl ni ebędzie zrealizowany? Znowu tylko PR?
    Na obietnicach Tuskowi juz zeszło 3 lata

    Odpowiedz
  • szwejk(2010-02-12 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Klemensie. Na szczęście wiemy że żartujesz.

    Odpowiedz
  • MB(2010-02-13 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Baju, baju, są już od 2 lat cuda i nie widy, jednym słowem sam bajzel. Do tego bajzla natrętne świnie pchają się dalej do koryta i brudzą, plują we własne koryto. Ten bajzel jest na rękę dla Tuskolandi, najlepiej jest w bałaganie kraść, kombinować, aby nikt się z poza kręgu nie zorientował. My parlament mamy w UE, a nie w Polsce, nami tam rządzą, a nasz sejm i senat z torbami na żebry, zobaczymi kto wrzuci do ich worków i z czego.

    Odpowiedz