Premier ogłosił plan zmian w konstytucji: mniej posłów i senatorów, koniec immunitetu

12.02.2010, 12:47; Aktualizacja: 12.02.2010, 15:22

Zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300, senatorów ze 100 do 49, wzmocnienie władzy wykonawczej, odrzucanie prezydenckiego weta przez Sejm bezwzględną większością głosów - to niektóre założenia nowelizacji konstytucji, które przedstawił premier Donald Tusk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • inz Zbigniew Burnatowski, (80) RFN(2010-02-12 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zachowanie sie pana premiera RP przypomina mnie czasy 33 roku i nastepne, az do 45 roku. Kiedy to pewien pan o imieniu Dolek tez tak dochodzil do wladzy, az doszedl do wladzy absolutne i zamienil sie w tyrana i morderce milionow ludzi. Przeciez pan premier nic nie robi, tylko kombinuje jak ograniczyc wladze wspoldecydujacych majacych rowniez cos do powiedzenia w polityce, a szczegolnie tych z opozycji. Nie jestem pewien, czy pan premier ma patent na az taka wladze i czy inni zgodza sie, aby moglo ewentualnie w Polsce dojsc do samowladztwa. A moze pan Donald zapatrzyl sie w pana Lukaszenke i chce nasladowac jego wzory? Zadna z tych opcji i koncepcji nic dobrego dla Polski nie wrozy.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    miernoty z PO poszly spać,.. zmeczyły sie próbami myslenia..haha

    Odpowiedz
  • Czerwony Pajączek(2010-02-12 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wiktorku idź już spać maleństwo boś się strasznię napracował .
    Acha przed sne zmów paciorek za kretynka spod 44. Znowu go z zakładu wypuścili.

    Odpowiedz
  • Ted(2010-02-13 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Premierze! ZLIKWIDUJ SENAT I ABONAMENT RTV, przecież to obiecywaleś w kampanii wyborczej!

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-13 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    a pewnie, że są tacy co sie nabierają.. jest tu kilku komisarzy z PO którzy piszą wierszyki pochwalne dla Tuska

    Odpowiedz
  • miki(2010-02-12 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    buahaaaahahahahaha

    Odpowiedz
  • endriu(2010-02-12 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    gut job!

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2010-02-12 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Naczelny planista.Ciekawe co jeszcze zaplanują dla nas.Pewno dobrobyt w 3000 roku:)

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-13 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    naiwny jestes Ted.. przeciez Tusk nie dotrzymuje obietnic.
    Zmasz kawało PO?

    rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • io(2010-02-13 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    i prawidłowo bo jest ich za duzo

    Odpowiedz
  • do czerwonego pajączka(2010-02-13 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    czy wy w tym PO musicie byc wszyscy takimi analfabetami?
    Kup sobie słownik ortograficzny komisarzu z PO!!!

    pisze się "aHa"..h..h...h
    a nie "ch"

    Odpowiedz
  • Zamiast senatu - GRUPA EKSPERTÓW.(2010-02-12 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Posłów od 3 do 5 w zależności od wielkości województwa.

    Odpowiedz
  • aa(2010-02-12 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Nie trzeba patrzeć w kalendarz żeby wiedzieć, że idą wybory. Oddamy swoje głosy jak zmiany WEJDĄ W ŻYCIE!

    Odpowiedz
  • Janeczek(2010-02-12 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze z dziesięć obietnic typu : mamy projek, a nawet plan zmiany Konstytycji na pewno tusk złoży, mimo że tusk dokładnie wie, że bez zgody PSL-u i PiS-u zmian nie będzie. Nowe obietnice, to metoda odwracania uwagi opinii publicznej od zdarzeń dla rządu niekorzystnych. Zamiast roztrząsać jakąś wpadkę rządu, często i gęsto pospolite szkodnictwo, to społeczeństwo i media zajmują się tym nowym zagadnieniem, sprytnie dobranym przez tuska. Składanie obietnic przez tuska stało się narzędziem zarządzania polityczną agendą dnia. Platforma stara się wokół nich koncentrować uwagę opinii publicznej, a tym samym określać przedmiot publicznego dyskursu. Do tego dyskursu dostosowują się partie opozycyjne i nie są w stanie przekonać do siebie nowych wyborców, bo tańczą w rytmie narzuconym przez tuska. Media też w koło za tuskiem to samo paplają i tak leci tydzień po tygodniu - do wyborów.
    P.S
    Premier powiedział, że chce skończyć z "bezkarnością" posłów, którzy zasłaniają się immunitetem, tylko bezczelnie pomija wyczyn swoich kolesi, jak ćpun w senacie sam chciał zrzec się imunitetu a jego kumple nie pozwolili na taki gest !

    Odpowiedz
  • Eugeniusz - Emeryt(2010-02-12 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycje pod publikę. Nie wierzę, że zgodzą się pozbawić siebie immunitetu. Co zaś dotyczy ograniczeń Prezydenta, to zapewne jest dążeniem do stworzenia sytemu Kanclerskiego, a Kanclerzem chce zostać Tusk!!! Ha,Ha,Ha, a może mu sie to uda??? Patrząc na nasze społeczeństwo, może tak.

    Odpowiedz
  • TYLKO TUSK LIBER ALES(2010-02-12 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    ALES FULL SŁOŃCE TYLKO JEDNO A GDZIE DEMOKRACJA I RÓŻNICE POGLĄDÓW

    Odpowiedz
  • szwejk(2010-02-12 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Premierze ! karnawał się skończył ! " po owocach Go poznacie" Czekamy na wyniki Pana pracy , a póżniej Pana ocenimy

    Odpowiedz
  • xxx(2010-02-12 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sie ktos upije, to się o nim mowi: napompowany, jak sondaże Platformy, he,he!

    Odpowiedz
  • szwejk(2010-02-12 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Premierze. Proszę nie śmiać się z inteligencji rodaków.
    1. Ma pan kłopoty z koalicjantem
    2. Nie ma Pan szans na uzyskanie większości 2/3 w Sejmie
    3. Jeżeli ma Pan zdolności do tworzenia bajek, opowiadań , proszę bardzo, może na tym polu odniesie Pan sukcesy

    powodzenia

    Odpowiedz
  • lex(2010-02-12 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobre założenia, ciekawe ile z nich będzie Pan w stanie zrealizować.
    Życzę powodzenia i liczę że się uda, pora w końcu na normalność.

    Odpowiedz