Zakończyły się obrady czterech kapituł nagrody Złote Skrzydła Gazety Prawnej. W kategoriach Podatki, Prawo pracy, Prawo gospodarcze i Zarządzanie wyłoniono 11 laureatów.
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w czasie uroczystej gali 17 czerwca. W tym roku największy problem z wyborem laureata miała kapituła z zakresu prawa gospodarczego. Konkurowało bowiem ze sobą 21 książek. Wszystkie o wyrównanym, wysokim poziomie merytorycznym. Wszystkie też - zgodnie z zasadą konkursu - wydane w 2007 roku, autorstwa osób, które nie ukończyły 35 roku życia.
W związku z ogromną konkurencją kapituła w przede wszystkim wyeliminowała pozycje, które bezpośrednio z prawem gospodarczym się nie wiążą, takie jak Postępowanie o uznanie za zmarłego i stwierdzenie zgonu Anny Bartoszewicz oraz Umowa o dział spadku Jakuba Biernata. Istotnym kryterium był też dobór orzecznictwa i literatury przedmiotu oraz zakres zainteresowań czytelników.
Następnie kapituła wyselekcjonowała książki najbardziej nowatorskie i oryginalne w ujęciu tematu. Były to:
• Zakres prawa właściwego dla zobowiązań umownych Michała Wojewody • Ochrona akcjonariuszy mniejszościowych w kodeksie spółek handlowych Dominiki Wojdy; • Implementacja dyrektyw telekomunikacyjnych Ewy Galewskiej; • Alternatywne a sądowe rozstrzyganie sporów sądowych Anety Jakubiak-Mirończuk; • Przedkontraktowe porozumienia - umowa o negocjacje i list intencyjny Agnieszki Machnickiej; • Bezprawie legislacyjne Leszka Boska.
Kapituła podatkowa i kapituła prawa pracy natomiast miały dylemat: nagradzać praktyków czy akademickich teoretyków. Zwyciężyła formuła mieszana, która doprowadziła do wniosku, że wyróżniamy główną nagrodą książki o wysokim poziomie merytorycznym mające jednak pewien aspekt użyteczny, nie wyłącznie rozprawy doktorskie i habilitacyjne.
Podobny pogląd wyrazili członkowie kapituły Zarządzanie.