Kapituła konkursu wyłoniła 35 nominowanych do nagrody Rising Stars 2020. To prawnicy przed 35. rokiem życia, którzy wyróżniają się m.in. wiedzą merytoryczną, pracą na rzecz państwa prawa i społeczeństwa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy zawodowej.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 grudnia o godz. 15.00 podczas uroczystej Gali, która będzie transmitowana na żywo. Dzięki temu każdy może bezpłatnie w niej uczestniczyć.

– Konkurs Rising Stars w dobie pandemii nabrał szczególnego znaczenia. Co roku treść zgłoszeń i opisy działalności kandydatów odzwierciadlają aktualną sytuację w kraju. Widać to również w tej edycji - pandemia i liczne zmiany prawa znacznie wpłynęły na branżę prawniczą – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Reklama

NOWOŚĆ Debaty prawnicze

Co ważne, w tym roku Galę uświetnią wydarzenia towarzyszące pod hasłem „Prawnicy Liderzy Jutra’. Będą to następujące debaty merytoryczne:

Reklama

1. 9 grudnia 2020 r. godz. 14.00 Technologia – kogo wspiera, a kogo wypiera? – prowadzi Marcin Zręda

Tematem głównym dyskusji będzie transformacja technologiczna środowiska prawniczego – także w kontekście pandemii i jej skutków.

W czasie debaty postaramy się znaleźć odpowiedzi na szereg pytań jak:

  • Czy młodzi prawnicy posługują się najnowszą technologią, by stać się lepszymi specjalistami?
  • Czy LegalTech rzeczywiście coś rozwiązuje czy tylko kosztuje?
  • Prawnik jako twórca technologii – czy to dobry pomysł na biznes?
  • Czy w końcu doczekamy się rewolucji technologicznej w branży prawnej?

Gośćmi debaty będą zarówno przedstawiciele dużych kancelarii z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu różnorodnych technologii, jak i młodzi prawnicy, którzy próbują swoich sił w tym obszarze – są pionierami w wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi, a czasami wręcz tworzą własne rozwiązania. Wspólnie postaramy się zrozumieć co znaczy być technologicznie świadomym prawnikiem dzisiaj i w przyszłości.

2. 15 grudnia 2020 r. godz. 14.00 Kancelarie w pandemii – kto zyskuje, kto choruje? – prowadzi Ewa Usowicz

Porozmawiamy m.in. o tym jak kancelarie funkcjonują w czasach koronawirusa – jakie czynniki powodują, że sobie radzą lub nie. Jak pandemia zmieniła ten rynek i czy będą to zmiany trwałe, czego nauczyła prawników? Odpowiemy na pytania jakie praktyki/specjalizacje przynoszą przychody, a jakie są zamykane. Zapytamy panelistów na ile bolesne okazały się dla kancelarii restrukturyzacje – o ile w pandemii spadły przychody, zatrudnienie i wynagrodzenia. Czy jest coś co prawnicy zawdzięczają obecnemu kryzysowi?

3. 16 grudnia 2020 r. godz. 14.00 Młodzi prawnicy – czasy trudności czy możliwości? – prowadzi Ewa Usowicz

Podczas debaty zastanowimy się m.in. jak młodzi prawnicy radzą sobie na rynku – jakiej pracy szukają, na czym im zależy, co jest dla nich ważne w wykonywaniu tego zawodu. Zapytamy panelistów jak radzą sobie z rosnącą konkurencją i spadającymi stawkami? Jakie nowe możliwości się przed nimi otwierają, czy uważają że warto mieć zawodowy „plan B”. Jakie wyzwania stoją przed partnerami zarządzającymi kancelariami, którzy pracują z młodym pokoleniem?

Tegoroczna Gala Rising Stars to nie tylko szansa na poznanie sylwetek laureatów IX edycji konkursu. To również możliwość zdobycia nowej wiedzy oraz szansa na inspirujące i motywujące rozmowy o wyzwaniach branży prawniczej.

Zapraszamy do udziału, szczegóły znajdą Państwo na stronie ->>>> GALA RISING STARS 2020