statystyki

Czy można odwołać zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy

autor: Anna Borysewicz12.11.2020, 09:37; Aktualizacja: 12.11.2020, 09:38
Natomiast oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest wyartykułowane z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Nie jest konieczne rzeczywiste zapoznanie się z treścią owego oświadczenia. Z kolei jego odwołanie jest skuteczne, gdy doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.

Natomiast oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest wyartykułowane z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Nie jest konieczne rzeczywiste zapoznanie się z treścią owego oświadczenia. Z kolei jego odwołanie jest skuteczne, gdy doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.źródło: ShutterStock

Zakończono współpracę z jednym z pracowników. W oświadczeniu o wypowiedzeniu angażu pracodawca zwolnił go z obowiązku świadczenia pracy do upływu okresu wymówienia. Po miesiącu zatrudniający wezwał go jednak do firmy i stwierdził, że odwołuje oświadczenie o zwolnieniu z obowiązku pracy. Pracownik tego oświadczenia jednak nie przyjął. Czy miał do tego prawo?

Przez nawiązanie stosunku pracy etatowiec zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez zatrudniającego, a pracodawca – do zatrudniania podwładnego za wynagrodzeniem. W związku zaś z wypowiedzeniem angażu zatrudniający może zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy do upływu okresu wymówienia. W okresie tego zwolnienia etatowiec zachowuje prawo do wynagrodzenia.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2020-11-13 23:44) Zgłoś naruszenie 10

    Przeginacie kochani. To zupełnie tak samo jak bym złożył wypowiedzenie a gdy pracodawca je otrzymał powiedział ,"rozmyślałem sie"imię czekał na zgodę pracodawcy.Prawo jest równe a umów się dotrzymuje,zmiana formy prawnej wymaga zgody obu stron .Wy jednak uzurpujecie sobie prawo do królowania.Zwolnil z obowiązku ,to zwolnił,nie zaznaczając że do czasu aż zmieni zdanie ,to już jego problem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane