statystyki

Słowik: Zapadnię, która zrzuca adwokatów w doł, otwierają zazwyczaj ci, którzy powinni czuwać nad jej postrzeganiem w społeczeństwie [OPINIA]

autor: Patryk Słowik03.11.2020, 07:02; Aktualizacja: 05.11.2020, 14:23
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Gdy piszę dla Państwa swoje pełne jadu komentarze, na cel biorę zazwyczaj osoby, które bądź potrafię zrozumieć, bądź co najmniej umiem uzasadnić, dlaczego doszło do danego zdarzenia. Wiem, że polityk X powiedział coś głupiego, bo generalnie jest nienachalnie inteligentny. Rozumiem, że przedsiębiorca Y zrobił coś, czym pogorszył swoją sytuację, bo po prostu chciał wykaraskać się z kłopotów. Ale dziś, słowo daję, nie rozumiem. Mamy bowiem Jacka Trelę, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej – człowieka inteligentnego, statecznego, który nie wpadł w żadne problemy ostatnio (a przynajmniej nic o tym nie wiemy). I tenże Trela, reprezentujący majestat niezależnej adwokatury, poszedł na konferencję polityków Koalicji Obywatelskiej, by powiedzieć, że adwokaci pomogą każdemu protestującemu, za którego weźmie się prokuratura bądź policja.

Trela mógł zrobić niemal wszystko. Można było zorganizować konferencję w siedzibie palestry i zapowiedzieć adwokacką pomoc dla protestujących. Można było wysłać informację prasową do mediów. Można też było wreszcie siedzieć cicho i nie przeszkadzać setkom adwokatów, którzy w imię interesu publicznego i własnych przekonań pomagają demonstrantom. Ale nie wolno było – kurczę blade – wyjść na partyjną konferencję i wpisać się w polityczną inicjatywę o jakże pięknej nazwie „Sieć Obrony Protestujących”. Adwokatura na wycieczce swojego lidera pod telebim z napisem „Platforma Obywatelska” nic nie zyskała. Do niczego bowiem ani Naczelnej Radzie Adwokackiej, ani zwykłemu adwokatowi, np. Wągrowca, nie jest potrzebne wsparcie Borysa Budki, Kamili Gasiuk-Pihowicz czy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ta ostatnia zresztą już pochwaliła się zacną inicjatywą, z której wynika – jeśli wierzyć szanownej pani marszałek – że adwokaci bronią ludzi dzięki Platformie Obywatelskiej.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Henek(2020-11-04 16:57) Zgłoś naruszenie 31

    Serdecznie gratuluje panu Patrykowi Slowikowi jego zycia w wyimaginowanym swiecie, z ktorego pisze swoje relacje. Przypomina i sie pewien wysoki stopniem politycznym partyjniak , ktory podobnie oderwal sie od rzeczywistosci i w zacieklej dyskusji, po stwierdzeniu pez jego oponenta, ze: "takie sa fakty" - odpowiedzial bunczucznie: "tym gorzej dla faktow" Dzisiaj nie ma wsrod nas tego "wybitnego" polityka, ale tradycje kultywuje pilnie szanowny pan Patryk Slowik. He he he he he he he he he .

    Odpowiedz
  • adam(2020-11-05 10:42) Zgłoś naruszenie 11

    A ja pozwalam sobie uważać, że Pan Słowik ma 120$ racji, bo taki ruch Pana Treli to "woda na młyn >>siepaczy<< z Nowogrodzkiej i ich popleczników". Oczywiście wielu adwokatów pomaga protestującym, także jak widać Sądy nie szafują wyrokami, chociaż po prawie by mogły. Partyjny szyld źle zrobi na PR protestu, który i tak wygłupił się postulatami z kosmosu, np. tydzień na zakończenie płacenia za lekcje religii czy 10% na sł. zdrowia. Notabene po cichu to pewnie do tych 10% dobijemy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane