statystyki

Słowik: Co nagle, to po diable [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik21.07.2020, 08:31; Aktualizacja: 21.07.2020, 08:32
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wyszło dość zabawnie. We wtorek tydzień temu Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność w całości nowelizacji kodeksu karnego z 2019 r. z konstytucją z powodu legislacyjnych zaniechań, a w środę ukazała się kolejna edycja „Barometru Prawa” przygotowywanego przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton. A tam stwierdzenie, że jest lepiej niż było. Moim zdaniem – przepraszam za złośliwość – to lepiej już było. A będzie tylko gorzej.

Zeszłoroczna nowelizacja kodeksu karnego to niezmiernie ciekawy przykład. Gdy bowiem wielu ekspertów biło na alarm, że Sejm przyjmuje populistyczne rozwiązania w skandalicznym trybie, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekonywał, że przeciwnicy ustawy to obrońcy pedofilów. Ciekawe, czy dziś to samo powiedziałby o Julii Przyłębskiej oraz prezydencie Andrzeju Dudzie, który ustawę do TK skierował.

Przypomnijmy: po pierwszym filmie braci Sekielskich trzeba było pokazać, że władza walczy z pedofilią. Wymyślono więc zaostrzenie kar za przestępstwa seksualne na dzieciach.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane