statystyki

Pracownicy mogą przenosić się między urzędami

autor: Bartosz Bator08.07.2020, 18:00
urzędnik urząd

Wniosek o przeniesienie pracownik może złożyć nie tylko do obecnego pracodawcy, lecz także do tego, do którego miałby zostać przeniesionyźródło: ShutterStock

Kiedy pracownik samorządowy może przejść do pracy w innym urzędzie bez konieczności rozpisywania konkursu?

Pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym (także kierowniczym) można przenieść do pracy w innej jednostce na jego wniosek lub za jego zgodą. Oznacza to, że aby można było skorzystać z art. 22 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1282 ze zm.), musi wystąpić jedna z dwóch sytuacji. Pierwsza – to pracownik występuje z wnioskiem o przeniesienie, druga – wyraża on zgodę na przeniesienie zaproponowane przez jego dotychczasowego pracodawcę.

Wniosek o przeniesienie pracownik może złożyć nie tylko do obecnego pracodawcy, lecz także do tego, do którego miałby zostać przeniesiony. Na przeniesienie w każdym przypadku muszą wyrazić zgodę obaj pracodawcy, a zatem adresata wniosku pracownika nie można sprowadzić tylko do dotychczasowego pracodawcy.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane