statystyki

Ceny w przetargach niższe niż w kosztorysach

autor: Patrycja Otto22.04.2020, 08:40; Aktualizacja: 22.04.2020, 08:46
Firmy rezygnują z części swojej marży, by utrzymać ciągłość prac

Firmy rezygnują z części swojej marży, by utrzymać ciągłość pracźródło: ShutterStock

Centralne organy administracji państwowej i miasta starają się utrzymać przyjęte na ten rok plany inwestycyjne. Wykonawcy dopasowują oferty do możliwości zamawiających.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że chce wykonać założony na ten rok plan, czyli ogłosić 25 nowych postępowań na budowę 350 km dróg. Swoje plany podtrzymują też PKP Polskie Linie Kolejowe. Takie same deklaracje składają samorządy i lokalnie działające zarządy dróg miejskich. Nieoficjalnie słyszymy, że firmy z branży budowlanej apelują do inwestorów o niewstrzymywanie przetargów. W przeciwnym razie wykonawcom może grozić utrata płynności, zwolnienia czy nawet upadłość.

Władze Warszawy zdecydowały, że żadnych cięć w inwestycjach nie będzie. Mimo że stolica szacuje spowodowany koronawirusem niedobór w dochodach na 1,5‒2 mld zł. ‒ Miasto musi się rozwijać. To też sposób na utrzymanie miejsc pracy na lokalnym ryku. Dlatego oszczędności szukamy np. wydatkach na promocję, eventy ‒ mówi Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Ograniczeń w inwestycjach nie będzie też w Poznaniu, który podtrzymuje, że zrealizuje 12 projektów na łączną kwotę 2 mld zł. ‒ Z budżetu miasta zostanie przeznaczone 1,4 mld zł. Pozostała kwota będzie pochodziła ze środków unijnych ‒ wyjaśnia Daria Kulczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane