Szykuje się zmiana właściwości miejscowej wydziałów gospodarczych Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy.
Zgodnie z projektem nowelizacji rozporządzenia dotyczącego przekazania niektórym sądom okręgowym i rejonowym rozpoznawania spraw gospodarczych, od 1 kwietnia br. obszar jego właściwości zostanie ograniczony do „zasięgu działania” sądów rejonowych apelacji warszawskiej. W zamian nastąpi rozszerzenie właściwości wydziałów gospodarczych KRS Sądu Rejonowego:
■ w Białymstoku (o sprawy z obszaru właściwości sądów rejonowych w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu, Pułtusku i Wyszkowie),
■ Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku (o sprawy z obszaru sądów rejonowych w Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Przysusze, Radomiu, Szydłowcu, Zwoleniu, Garwolinie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie),
■ dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi (o sprawy z obszaru właściwości sądów rejonowych w Ciechanowie, Gostyninie, Mławie, Płocku, Płońsku, Sierpcu, Sochaczewie i Żyrardowie).
©℗
Etap legislacyjny
Projekt skierowany do konsultacji