statystyki

Trybunał Konstytucyjny niespiesznie wraca do pracy

autor: Małgorzata Kryszkiewicz02.10.2019, 07:36
Zakwestionowany przepis kodeksu postępowania administracyjnego mówi o tym, że termin czynności jest zachowany jedynie wówczas, gdy pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej.

Zakwestionowany przepis kodeksu postępowania administracyjnego mówi o tym, że termin czynności jest zachowany jedynie wówczas, gdy pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej.źródło: ShutterStock

We wczorajszym numerze DGP napisaliśmy, że Trybunał Konstytucyjny ostatnimi czasy funduje sobie dłuższe, niż to było do tej pory przyjęte, wakacje.

 Przed dokonaniem w TK zmian personalnych zwyczajowym miesiącem, w którym zamierała praca w sądzie konstytucyjnym, był bowiem tylko sierpień. Ostatnio jednak również wrześniowe wokandy świecą pustkami.

DGP zapytał trybunał o przyczyny takiego stanu rzeczy. Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi, jednak tak się złożyło, że po naszej publikacji kalendarz trybunału zaczął się zapełniać. Na razie dość nieśmiało, ponieważ wyznaczono tylko jeden termin rozprawy i to dopiero na 30 października. W ten dzień TK ma się pochylić nad prawem pocztowym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2188 ze zm.). 


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane