Ostatnia szansa na tani proces. Wyższe opłaty jeszcze w tym miesiącu

autor: Piotr Szymaniak13.08.2019, 08:04; Aktualizacja: 13.08.2019, 13:17
Od następnej środy rosną opłaty sądowe w sprawach cywilnych. Warto się pospieszyć z wytoczeniem pozwu. Zwłaszcza w sprawach o miliony, gdzie opłata początkowa wzrasta o 100 proc.

Od następnej środy rosną opłaty sądowe w sprawach cywilnych. Warto się pospieszyć z wytoczeniem pozwu. Zwłaszcza w sprawach o miliony, gdzie opłata początkowa wzrasta o 100 proc.źródło: ShutterStock

Od następnej środy rosną opłaty sądowe w sprawach cywilnych. Warto się pospieszyć z wytoczeniem pozwu. Zwłaszcza w sprawach o miliony, gdzie opłata początkowa wzrasta o 100 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Jolanta(2019-08-13 08:44) Zgłoś naruszenie 283

    I tak skrócimy czas oczekiwania na rozprawy. Stać będzie na to tylko naszych. Będziemy mogli obrażać, kraść, oszukiwać, bo przeciwnika, który nie ma dostępu do dojonej państwowej kasy nie będzie nawet stać na wPiS Immunitet faktyczny dla dojnej bandyterki

    Odpowiedz
  • podsędek(2019-08-13 08:59) Zgłoś naruszenie 231

    Kiedy wyższe stawki zastępstwa procesowego?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • a tu rzeczywistośc skrzeczy(2019-08-13 10:17) Zgłoś naruszenie 114

    Nic dodać nic ująć - Jolanta dała adekwatny komentarz w sprawie rządów dojnej zmiany z kościołem. Kapłani walczą o bezkarne grzebanie się w bieliźnie wiernych i sprzedawanie grzechów odpuszczenie +życie wieczne. Ojczulek z Torunia budzi zachwyt dojnej zmiany.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-08-13 10:45) Zgłoś naruszenie 283

    Nie rozumiem takiego Państwa, to ja mam ponosić tak duże koszty tylko za to by było przestrzegane prawo w państwie. To powinno być bezpłatne, bo jak mnie ktoś okradnie ze wszystkiego to skąd ja mam wziąć tysiące by mi zwrócił?. Wszystko wzrasta o 100 %i więcej liczone w tys. a biednemu emerytowi dawali 8 zł., bo taka była inflacja dla niego a dla państwa 100 %.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stary&jary(2019-08-13 10:50) Zgłoś naruszenie 74

    Hmm... jak ostatnia szansa, jak mogę tanio to zwlekam się z łóżka i gnam do sądu złożyć pozew !! Jedyna taka okazja, by w miarę tanio pogonić kota Yarowi. Póżniej czas przyjdzie na czarną sektę. Tak mi dopomóż Temido !!!

    Odpowiedz
  • zrobiony w balona(2019-08-13 11:53) Zgłoś naruszenie 202

    tak,bardzo dobra zmiana w sądownictwie,dojna zmiana w praktyce.Doić,podnieśc opłaty,po co ciemny lud ma sie pałętać po sadach,nie trzeba tak wielu sędziów.mniejsze koszty.Skrócimy czas rozpraw.Podniesć 0 300% i pusto będzie w sadach...

    Odpowiedz
  • oto jest pytanie(2019-08-13 13:18) Zgłoś naruszenie 74

    Procesy mogłyby być tańsze, gdyby sędziowie kształcili się jako specjaliści. Wykształcenie sędziego - to koszt państwa. Ale np. sędzia sądu pracy, w ramach swoich zajęć, kiedy kształci się na sędziego, ma tylko mały fragment czasu na opanowanie tej dziedziny. Traci natomiast swój czas i publiczne pieniądze na przyuczanie się prawa karnego albo cywilnego, w zakresie w którym nie będzie z nich korzystał. Ten materiał zostanie albo zapomniany, albo ulegnie dezaktualizacji. Czyli są to pieniądze wyrzucone w błoto. Gdyby po studiach, tak jak winnych kierunkach kształcił się jako specjalista, byłby albo o wiele lepszym sędzią, gdyby kształcił się więcej czasu, albo koszty jego kształcenia byłyby niższe. Przecież to są rzeczy oczywiste, których jakoś nikt nie chce zauważyć. Czemu w tym kraju nikt nie liczy kasy i nikt nie oszczędza, tam gdzie takie oszczędności przyniosłyby same korzyści?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • miś(2019-08-13 13:38) Zgłoś naruszenie 65

    Tanio i szybko byłoby gdyby sędzia raczył zauważyć np. kto bił a kto był bity lub kto kogo okradł i się wzbogacił a kto zubożał. Tyle tylko tyle, a nie grzebanie i bzdurne paragrafy

    Odpowiedz
  • hans(2019-08-13 16:14) Zgłoś naruszenie 51

    Tego, co chciałoby się napisać, nikt nie opublikuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2019-08-13 16:32) Zgłoś naruszenie 40

    Tabela opłat w postępowaniu uproszczony... Pierwsze dwie pozycje, racjonalne. Nagle w trzeciej wyskakuje, ni z gruszki ni z pietruszki w.p.s. 4000zł, zamiast 5000zł? Zupełnie bez korelacji ze stawkami zastępstwa procesowego. Ustawodawcy się klawisze na komputerze pomyliły? w "5" nie trafił?

    Odpowiedz
  • xyz(2019-08-13 18:08) Zgłoś naruszenie 104

    Prawo do sądu w praktyce to fikcja !!! koszty astronomiczne do tego w praktyce zwolnienie od kosztów to marzenie ściętej głowy.Biegli fałszujący opinie za które musisz zapłacić.Przeciąganie spraw, niekompetencja sędziów,korupcja ,nepotyzm,kumoterstwo,lenistwo kretyński poziom uzasadnień,kamienne serca,terroryzowanie karą porządkową.najgorsze soooki to kobiety w sądach a w szczególności SRiO

    Odpowiedz
  • x x(2019-08-13 21:59) Zgłoś naruszenie 60

    Czyli teraz jeszcze bardziej opłaci się dym.ć innych.

    Odpowiedz