Dwa lata walki o wpis na listę radców prawnych. Bez pożądanego efektu

autor: Maciej Suchorabski12.03.2019, 08:00; Aktualizacja: 12.04.2019, 10:25
Wątpliwości samorządu były rozstrzygane dwa razy, zanim prawniczka została dopuszczona do egzaminu radcowskiego, następnie zajmowały się nimi: OIRP w Warszawie, KRRP, minister sprawiedliwości oraz WSA w Warszawie

Wątpliwości samorządu były rozstrzygane dwa razy, zanim prawniczka została dopuszczona do egzaminu radcowskiego, następnie zajmowały się nimi: OIRP w Warszawie, KRRP, minister sprawiedliwości oraz WSA w Warszawieźródło: ShutterStock

Krajowa Rada Radców Prawnych nadal blokuje dostęp do zawodu prawniczce, która zdała egzamin radcowski, a została do niego dopuszczona na podstawie doświadczenia zawodowego. Po drodze ukończyła też aplikację, ale to nie zmieniło decyzji samorządu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • rewizja(2019-03-12 13:02) Zgłoś naruszenie 1826

    No cóż... Może nie trzeba było iść na skróty? Może jednak deregulacja, która pozwala przystępować do egzaminu bez aplikacji faktycznie dsykryminuje osoby poświęcające c z a s i p i e n i ą d z e na jej odbycie? Może są frajerami ci, którzy ją odbywają? Albo te doktorki, które w ogóle nie muszą zdawać egzaminów i wystarczy sam staż?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • w tym kraju jak zawsze(2019-03-12 14:49) Zgłoś naruszenie 188

    Mieli strasznie otwierać zawody prawnicze, a dale korporacje rządzą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oli(2019-03-12 15:00) Zgłoś naruszenie 147

    KRRP robi co im się podoba, BETON którym powinien się ktoś poważnie zająć

    Odpowiedz
  • kaczor donald(2019-03-12 15:04) Zgłoś naruszenie 149

    Ignorancja ze strony KRRP jest powalająca, czy sam fakt że ta Pani już kilka razy wygrała z KRRP nie wystarczy do wpisu na listę? Czy nie oznacza to przypadkiem że KRRP nie potrafi stosować prawa a jakaś tam prawniczka rozkłada ich na łopatki? A może robią to z premedytacją? I BLOKUJA DOSTĘP DO ZAWODU!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Brawo PiS(2019-03-12 16:34) Zgłoś naruszenie 1614

    A ja i tak wierzę że Minister Ziobro zrobi z nimi porządek.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • TvKB(2019-03-12 20:19) Zgłoś naruszenie 77

    Z reformą sądownictwa, mimo masowego oporu, zjednoczonej prawicy jakoś, choć nie do końca, się udało. A może teraz ustanowić ustawą samorząd magistrów prawa tych bez aplikacji, aby uniknąć takich przypadków i im podobnych, jak w artykule powyżej opisany, a zarazem, realizując postulat konstytucyjny gospodarki socjalno-rynkowej przez wprowadzenie prawdziwej konkurencji na rynku usług prawniczych, dać potencjalnym klientom prawdziwy wybór usługodawcy-prawnika, jakości jego usługi i ceny. Ta obietnica elektoralna PIS-u sprzed 12 laty jest jeszcze nie zrealizowana, a szkoda! Warto w tym kontekście o niej przypomnić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heniutek(2019-03-12 20:47) Zgłoś naruszenie 120

    Jedno jest pewne. Prawo administracyjne ta Pani opanuje na własnej skórze do perfekcji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Loter(2019-03-12 22:37) Zgłoś naruszenie 64

    Jak Ziobro zrobi swój porządek to nikt już nie odważy się wystąpić przeciwko państwu, wystarczy by minister decydował o wpisie i skreśleniu u będzie jak w Rosji, a powód zawsze się znajdzie. KRRP nie ma racji, nie wiadomo dlaczego się upierają. Moim skromnym zdaniem nie można prowadzić dwóch postępowań o wpis, bo dalej jest to postępowanie o wpis, przykładowo jeśli by w pierwotnym wniosku byłyby dwie podstawy wpisy to wcale nie oznacza, że nie można wpisać, nie można wnioskować o braku prawa z powodu dwóch przesłanek do jego nabycia, jeśli wystarczy tylko jedna. Nie można więc prowadzić dwóch postępowań o wpis ale należy uwzględnić zmieniony stan faktyczny czyli drugą okoliczność i wpisać.

    Odpowiedz