statystyki

Pięć lat więzienia dla byłego prokuratora

autor: Emilia Świętochowska06.03.2019, 17:00
Do przestępstw łapówkarskich, za które Stanisław O. został skazany po raz drugi, doszło w latach 1996–2001. Jak wykazali śledczy, skorumpował go znany we wrocławskim środowisku przestępczym biznesmen Ryszard O.

Do przestępstw łapówkarskich, za które Stanisław O. został skazany po raz drugi, doszło w latach 1996–2001. Jak wykazali śledczy, skorumpował go znany we wrocławskim środowisku przestępczym biznesmen Ryszard O.źródło: ShutterStock

Na karę pięciu lat za branie łapówek wrocławski sąd skazał byłego śledczego Stanisława O., który w 2000 r. postawił zarzuty zabójstwa i zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem Tomaszowi Komendzie.

Pomagał też przy pisaniu aktu oskarżenia. O skorumpowanym prokuratorze zrobiło się głośno, kiedy wyszło na jaw, że nieprawidłowości, których dopuściły się organy ścigania i sądy przy prowadzeniu postępowania, skończyły się wsadzeniem niewinnego człowieka do więzienia na 18 lat.

To już kolejny wyrok na koncie Stanisława O. W 2015 r. sąd w Zielonej Górze wymierzył mu karę dwóch lat i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dziesięć lat, także za korupcję. Po tym orzeczeniu prokuratorski sąd dyscyplinarny wydalił go z zawodu.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane