statystyki

Pięć lat więzienia dla byłego prokuratora

autor: Emilia Świętochowska06.03.2019, 17:00
Do przestępstw łapówkarskich, za które Stanisław O. został skazany po raz drugi, doszło w latach 1996–2001. Jak wykazali śledczy, skorumpował go znany we wrocławskim środowisku przestępczym biznesmen Ryszard O.

Do przestępstw łapówkarskich, za które Stanisław O. został skazany po raz drugi, doszło w latach 1996–2001. Jak wykazali śledczy, skorumpował go znany we wrocławskim środowisku przestępczym biznesmen Ryszard O.źródło: ShutterStock

Na karę pięciu lat za branie łapówek wrocławski sąd skazał byłego śledczego Stanisława O., który w 2000 r. postawił zarzuty zabójstwa i zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem Tomaszowi Komendzie.

Pomagał też przy pisaniu aktu oskarżenia. O skorumpowanym prokuratorze zrobiło się głośno, kiedy wyszło na jaw, że nieprawidłowości, których dopuściły się organy ścigania i sądy przy prowadzeniu postępowania, skończyły się wsadzeniem niewinnego człowieka do więzienia na 18 lat.

To już kolejny wyrok na koncie Stanisława O. W 2015 r. sąd w Zielonej Górze wymierzył mu karę dwóch lat i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dziesięć lat, także za korupcję. Po tym orzeczeniu prokuratorski sąd dyscyplinarny wydalił go z zawodu.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane