TSUE: Mięso z uboju rytualnego bez uprzedniego ogłuszenia nie jest produktem ekologicznym

26.02.2019, 12:39; Aktualizacja: 26.02.2019, 13:30
Sąd apelacyjny, do którego trafiła sprawa, zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości UE z pytaniem, czy prawo unijne zezwala na przyznanie oznakowania „rolnictwo ekologiczne” produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu bez uprzedniego ogłuszenia.

Sąd apelacyjny, do którego trafiła sprawa, zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości UE z pytaniem, czy prawo unijne zezwala na przyznanie oznakowania „rolnictwo ekologiczne” produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu bez uprzedniego ogłuszenia.źródło: ShutterStock

Przepisy prawa unijnego nie zezwalają na przyznanie logo produkcji ekologicznej Unii Europejskiej produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu bez uprzedniego ogłuszenia - orzekł w wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • farss(2019-12-03 17:47) Zgłoś naruszenie 10

  "ubój rytualny" - nie chcemy tego w cywilizowanym kraju ! wypad z tym do bengladaszu !

  Odpowiedz
 • Dobrostan(2019-03-01 16:55) Zgłoś naruszenie 20

  Zrobiłbym wszystko aby zakazać ubój rytualny ! Tak strasznie mi żal zwierząt, które dosyć, że całe życie mają przej...ne bo wieśniak nie przepuści żywemu, to jeszcze w"nagrodę" zostają w bestialski sposób zamordowane na żywca, męcząc i cierpiąc przez 2 ostatnie minuty. Nie byłem antysemitom, ale już jestem i to samo w stosunku do ciapatych .

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-02-26 17:58) Zgłoś naruszenie 10

  Zapomniał TSUE o poprzedzającym ogłuszenie tańcu wojowników - kanibali i preparatorów głów wroga , oraz wcześniejszym nawaleniu się uczestników imprezy ziołami ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane