Michał Zacharski, 31 –letni adwokat z kancelarii Dubois, Kosińska-Kozak i Wspólnicy został zwycięzcą VII edycji konkursu „Rising Stars- Prawnicy liderzy jutra 2018” zorganizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną.
Rising Stars, fot. Wojciech Górski / Dziennik Gazeta Prawna

Drugie miejsce zajęła Izabela Nowacka, a trzecie Tomasz Krzyżewski.

-Jak co roku jestem pod wrażeniem , że w tak młodym wieku można tyle osiągnąć- mówił do nominowanych Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer.

Reklama

- Dzisiejsza gala odbywa się w roku szczególnym. Niedawno świętowaliśmy bowiem 100-lecie niepodległości i pewnie nie bylibyśmy jako kraj w tym miejscu gdyby nie wybitni prawnicy. Jesteście (nominowani – przyp. red.) nie tylko spadkobiercami ich myśli prawniczej, ale też pokoleniem które samodzielnie będzie wpływać na przyszłość naszego kraju – podkreślała z kolei Dominika Sikora, wicenaczelna DGP. Łącznie statuetki odebrało 10 laureatów konkursu wybranych z 30 nominowanych (wszystkich zgłoszeń do konkursu było blisko 109) podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek w Warszawie.

- To jest dla mnie najważniejsze wyróżnienie jakie do tej pory otrzymałem, jednocześnie dość niespodziewane – mówił tuż po otrzymaniu nagrody mec. Zacharski. To piąty raz kiedy na czele zestawienia stanął przedstawiciel palestry.

Kapituła doceniła jego imponująca wiedzę z zakresu prawa, która w dużej mierze wynika z wrażliwości mecenasa na zagadnienia związane z językiem, którymi zajmuje się również naukowo. O jego wysokich kompetencjach niech świadczy też fakt, iż wszystkie dotąd kasacje do Sądu Najwyższego, których autorem lub współautorem był mec. Zacharski, okazały się skuteczne.

Nie można też nie wspomnieć o zaangażowani adwokata w działalność pro bono. Nieodpłatnie broni on wielu członków i sympatyków ruchu Obywatele RP w postępowaniach wszczynanych w związku z pokojowymi kontrmanifestacjami Obywateli RP podczas zgromadzeń cyklicznych.

Po raz drugi przyznano też nagrody specjalne pięciu prawnikom, którzy wymykają się wszelkim klasyfikacjom.

Oto laureaci 7. edycji konkursu:

1. Zacharski Michał
2. Nowacka Izabela
3. Krzyżewski Tomasz

4. Szewczyk Jarosław
5. Bartosiewicz Paweł
6. Bieniek-Wiera Beata
7. Błach-Bujak Barbara
8. Kulpa Dawid
9. Radziszewski Dawid
10. Mazurkiewicz Julita

Pozostali nominowani w kolejności alfabetycznej:

Balicki Michał
Biały Bartłomiej
Brylski Bartosz
Grodziewicz Katarzyna
Kloc Katarzyna
Kowalska Katarzyna
Kulig Karol
Malczewska Klaudia
Matyja Paweł
Mazurczak Anna
Płowiec Aleksandra
Podlasin Wojciech
Radziejowska Maria
Sierakowski Bartosz
Skarbek-Kozietuska Marina
Szwed Marcin
Wachowska Agnieszka
Wilińska-Zelek Anna
Wilk Michał
Woronowicz Krzysztof


Nagrody specjalne

Bohaczewski Michał
Celej Rafał
Olężałek Mariusz
Szlachetko Jakub
Zalewska Alicja