statystyki

UODO doradzi, jak przetwarzać dane o zatrudnianych

autor: Karolina Topolska02.08.2018, 10:16; Aktualizacja: 02.08.2018, 11:01
UODO podkreśla, że udział w konsultacjach jest dobrowolny.

UODO podkreśla, że udział w konsultacjach jest dobrowolny.źródło: ShutterStock

Wcześniej jednak urząd dowie się od zainteresowanych, co wymaga wyjaśnienia. Wątpliwości, uwagi i postulaty można zgłaszać w ramach konsultacji publicznych do 17 sierpnia.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zamierza odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania i problemy dotyczące stosowania przepisów o ochronie danych osobowych w związku z zatrudnieniem. W tym celu organizuje konsultacje, które mają zakończyć się opracowaniem praktycznych wskazówek, pomocnych zarówno pracodawcom, jak i pracownikom oraz kandydatom do pracy. Zaktualizowane i rozbudowane o dodatkowe zagadnienia mają zostać również dostępne na stronie internetowej wskazówki GIODO „Dekalog rekrutera”, które na razie odnoszą się wyłącznie do przetwarzania danych w ramach procesu rekrutacji.

Do udziału w konsultacjach UODO zaprasza wszystkich zainteresowanych – w tym również czytelników DGP. Zgłoszenia można przesyłać na adres email: zas@uodo.gov.pl. W tytule należy wskazać hasło „Konsultacje Zatrudnienie”.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane