statystyki

UODO doradzi, jak przetwarzać dane o zatrudnianych

autor: Karolina Topolska02.08.2018, 10:16; Aktualizacja: 02.08.2018, 11:01
UODO podkreśla, że udział w konsultacjach jest dobrowolny.

UODO podkreśla, że udział w konsultacjach jest dobrowolny.źródło: ShutterStock

Wcześniej jednak urząd dowie się od zainteresowanych, co wymaga wyjaśnienia. Wątpliwości, uwagi i postulaty można zgłaszać w ramach konsultacji publicznych do 17 sierpnia.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zamierza odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania i problemy dotyczące stosowania przepisów o ochronie danych osobowych w związku z zatrudnieniem. W tym celu organizuje konsultacje, które mają zakończyć się opracowaniem praktycznych wskazówek, pomocnych zarówno pracodawcom, jak i pracownikom oraz kandydatom do pracy. Zaktualizowane i rozbudowane o dodatkowe zagadnienia mają zostać również dostępne na stronie internetowej wskazówki GIODO „Dekalog rekrutera”, które na razie odnoszą się wyłącznie do przetwarzania danych w ramach procesu rekrutacji.

Do udziału w konsultacjach UODO zaprasza wszystkich zainteresowanych – w tym również czytelników DGP. Zgłoszenia można przesyłać na adres email: zas@uodo.gov.pl. W tytule należy wskazać hasło „Konsultacje Zatrudnienie”.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane