Sejmowa komisja chce rezygnacji ze wstępnej kontroli skarg kasacyjnych w Sądzie Najwyższym

28.06.2018, 08:15; Aktualizacja: 28.06.2018, 08:52
Projekt nowelizacji przewiduje uchylenie przepisów, zgodnie z którymi SN może przy rozpatrywaniu skargi orzec co do istoty sprawy lub umorzyć postępowanie.

Projekt nowelizacji przewiduje uchylenie przepisów, zgodnie z którymi SN może przy rozpatrywaniu skargi orzec co do istoty sprawy lub umorzyć postępowanie.źródło: ShutterStock

Najważniejszy jest sprawiedliwy wyrok, szybkość orzekania nie może przesłaniać jego przejrzystości - powiedział PAP Grzegorz Wojciechowski (PiS) z sejmowej komisji ds. petycji. Komisja chce rezygnacji ze wstępnej kontroli skarg kasacyjnych w Sądzie Najwyższym.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • to państwo jest niesprawiedliwe i nieuczciwe(2018-06-29 05:16) Zgłoś naruszenie 01

  Bezprawiem jest ograniczanie obywatelom dostępu do tej skargi poprzez wprowadzenie przymusów adwokackich i radcowskich. Jedynym kryterium odrzucenia takiej skargi powinno być, w normalnym demokratycznym państwie, to że skarga jest źle napisana od strony formalnej, a nie tytuł zawodowy podpisującego.

  Odpowiedz
 • Roma(2018-06-28 10:53) Zgłoś naruszenie 21

  Nie jestem za PIS ale co do tej zmiany jestem za. Przedsąd został wprowadzony dla świętego spokoju sędziów SN. Przepis absolutnie szkodliwy dla obywateli. Aby pozbyć się sprawy, jeden sędzia SN niemożliwe bzdury wypisywał w uzasadnieniu tego przedsądu. Niestety strona nic już nie mogła zrobić. Wiem co piszę, bo wiele takich bzdur oczywistych czytałam i ręce mi opadały. Rzeczywiście nie ma żadnego sensownego argumentu dla utrzymania instytucji przedsądu.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-06-28 09:22) Zgłoś naruszenie 11

  Tja. I na poważnie skład trzyosobowy będzie zajmował się "kasacjami" zaczynającymi się od słów: "dokonał oczywistej obrazy przepisów przez nieprzeprowadzenie postępowania dowodowego z urzędu wobec pojawienia się nowego dowodu po zamknięciu ostatniej rozprawy apelacyjnej..." (laikom podpowiem: Sąd Najwyższy jest sądem prawa - nie prowadzi postępowania dowodowego).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane