Zarządy spółdzielni mieszkaniowych przed mieszkańcami chronią zbrojeni ochroniarze. Państwo mówi zwykłym ludziom: Radźcie sobie sami

autor: Patryk Słowik24.06.2018, 09:00; Aktualizacja: 24.06.2018, 09:27
blok mieszkanie nieruchomości

„Drużyny prezesa” mają się dobrze.źródło: ShutterStock

Za kilka tygodni mija rok, odkąd wszystko miało się zmienić. Sytuacja niemal 10 mln Polaków mieszkających w obiektach zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe miała ulec w końcu radykalnej poprawie i przestać przypominać tę, o jakiej opowiada znany przez wszystkich serial „Alternatywy 4” z lat 80. (samowola prezesów, nieodpowiadanie na wnioski, obciążanie lokatorów opłatami, z którymi nie zgadza się większość spółdzielców, wykorzystywanie środków ze spółdzielczej kasy do realizacji własnych interesów).

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

 • członek WM(2018-06-24 09:17) Zgłoś naruszenie 369

  Identycznie jest w niektórych Wspólnotach Mieszkaniowych.Ustawa o własności lokali też powinna być poprawiona.Przynajmniej o wprowadzenie sankcji w stosunku do zarządcy lub zarzadu za łamanie prawa.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Czas najwyższy ...(2018-06-24 10:01) Zgłoś naruszenie 305

  ... ukrócić sobiepaństwo prezesów i ich kolesi z zarządów spółdzielni mieszkaniowych. To jest komuna w czystej postaci, gdzie członkowie niewiele mają do powiedzenia. Płacą latami grube pieniądze i nie wiadomo gdzie one są. Zlikwidować te molochy !

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Spółdzielca (2018-06-24 10:52) Zgłoś naruszenie 213

  Kolektywizm się u nas nie przyjął. W organizacjach powyżej 30-40 większość jest bierna na zasadzie "ja i tak nie mam na nic wpływu" a to już prosta droga do utworzenia synektury przez "królika" i "znajomych królika".

  Odpowiedz
 • Pirat.(2018-06-24 12:17) Zgłoś naruszenie 1318

  Ta wasza gazeta prawna , to jak organ PZPR-u = PIS i ta gazeta polska , tyż jest , politycznie uzależniona od PIS-u , T.Rydzyka i całego tego burdelu polskiego od 2016 roku .PRECZ Z WAMI .~!!!!

  Odpowiedz
 • aha(2018-06-24 12:43) Zgłoś naruszenie 123

  Przemiany po 1989 r., to zmiana włądców suwerena z Moskwy na Watykan, Unię I USA, a nasze kacyki przy żłobie, zmieniły tzw. narrację i dalej okradają naród. Teraz jest moda na p[przywrócenie trzymania za mordę słabszych /kobiety i dzieci/ a kto nam nie potakuje to wróg. Tylko to w Unii nie działa. USA każdemu zrobi Libię i Irak, wspomoże nowy Majdan. Estonia, to jedyny kraj, który potrafił wykorzystać swą szansę licząc na siebie i wchodząc do strefy EURO.

  Odpowiedz
 • Mareks(2018-06-24 13:27) Zgłoś naruszenie 1111

  tak samo postępuje kierownictwo PO ima się wszelkich sposobów,jak intrygi i kłamstwa,a nie demokratycznych metod jak wygrana w wyborach,dlatego nie dziwie się prezesom,nieodwołalny prezes spółdzielni,postępujący, według swojego widzimisię,czyste przedłużenie komuny

  Odpowiedz
 • dojna zmiana wprowadziła tą zmianę pr. sp.(2018-06-24 15:23) Zgłoś naruszenie 157

  Dokładnie 20 lipca 2017 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych - dla nieczytających ze zrozumieniem - tę zmianą wprowadził PiS i katoprawacy. Teraz ludzie dobrej zmiany uszczęśliwiają Watykanistów, arystokratów za nasze i członków spółdzielni, też za ich kasę.

  Odpowiedz
 • I(2018-06-24 16:05) Zgłoś naruszenie 135

  wszystkim prezesom dac ustawe na biurko ,aby wryfikowali włascieli mieszkan wykupionych od SPM ,i posiadająćych księgęwieczystą,,NAKAZ REJESTRU DO GMINY ,,BO ONI OBECNIE SĄNASZYMI ,GOSPODARZAMI DO ZARZĄDZANIA NASZYCH BLOKÓW ,I TRENÓW OSIEDLOWYCH ,TYCH CO NIE WYKUPILI OD SPM NIECH SPM ZBIERZE ICH DO JEDNEGO BLOKU ,I NIMI RZĄDZI I KAZE PŁACIC CZYNSZE ,A Z NAMI NIECH SIE WEDŁUG USTAWY ROZLICZY Z POBRANYCH OD CHWILI WYKUPU AKTU NOTARIALNEGO Z FUNDUSZY REMONTOWYCH I UDZIAŁÓW ,NIGDZIE W ZADNYM KRAJU NIEMA TAKIEGO BEZPRAWIA ,JAK U NAS W RP

  Odpowiedz
 • Marek(2018-06-25 01:06) Zgłoś naruszenie 86

  A co z wkładami? Wg nowej ustawy należy je zwrócić czy ktoś o tym słyszał? Ustawa ma pierwszeństwo nad prawem spółdzielczym i statutem. Podobno można wnieść pozew o bezprawne wzbogacenie jak nie chcą zwrócić.

  Odpowiedz
 • tdk(2018-06-25 05:30) Zgłoś naruszenie 121

  Jakby nie było spółdzielnie to członkowie i ci powinni działać tak samo radykalnie ale są leniwi więc tak mają. Jeżeli prezes straszy ochroniarzami mieszkańcy niech wzywają policję ale jest problem bo ci są "uwikłani w układy" odmawiają interwencji- nakazy od przełożonych itd. Gorzej że tak samo jest w komunałkach i tu jest jeszcze większy problem bo to mafia państwowa full wypas, (lokatorzy są wypędzani z posiedzeń szemranych zarządów wybranych przez zarządców) więc nie mamy ani demokracji, ani prawa (kodeksy pisane pod dyktat), ani praw konstytucyjnych mamy za to włoskie zwyczaje lat 60,70 Państwo powoli przejmowane przez mafie. W tym kontekście nie mamy nawet prezydenta (fasada) ani rządu!.

  Odpowiedz
 • bylejakość(2018-06-25 07:15) Zgłoś naruszenie 122

  Spółdzielnie mieszkaniowe z PRL-u nic sie nie zmieniły.W Opolu największe osiedle ZWM wygląda tak jak 40 lat temu.Beton, odrapane balkony,brak ocieplenia,zimne mieszkania.spółdzielnia umywa rece aby budynki ocieplic lub każe płacic i tak juz wyższy czynsz.Na tym osiedlu przeważaja emeryci którzy 40 lat temu zasiedlili te budynki.nie stac ich na płacenie wyższych czynszów bo ocieplenie tych betonowych bloków powinno byc dzisiaj priorytetem każdego zarządcy i nie powinno to obciążać i tak małych portfelów emerytów.spółdzielnie powinny dostac nakaz ocieplenia budynków i zasoby pienięzne.Sa to spółdzielnie z lat 80-tych kiedy nic do siebie nie pasowało i w takich blokach zdezelowanych musimy mieszkać.ważne,że zarządy tych spółdzielni maja sie dobrze i siedza jak królowie na tronach o nic sie nie starając.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Maria(2018-06-25 14:33) Zgłoś naruszenie 43

  To co opisuje artykuł to prawda, ale wyjście z sytuacji jest proste, jedynie należy wreszcie zacząć egzekwować od tych za co są opłacani z pieniędzy z budżetu państwa. Otóż od prokuratorów i sędziów należy żądać wykazania jak została załatwiona skarga, zawiadomienie o przestępstwie czy pozew spółdzielców, jeżeli wbrew prawu, taki funkcjonariusz nie nadaje się do funkcji którą jemu powierzono i działa wbrew wymiarowi sprawiedliwości. Od razu efekty byłyby widoczne gołym okiem, gdyż następny mając wizję utraty pracy zapewne nie korzystałby z manipulacji, kolesiostwa, załatwiania pod stołem. Posiadam kilkanaście umorzonych spraw i oddalonych powództw przeciwko spółdzielni i pomimo że przekręty ewidentne to przekręty sędziów i prokuratorów jeszcze bardziej widoczne. I tu tkwi niestety problem, spółdzielnie są bezkarne bo sądy i prokuratorzy wymagają zmiany, a dopóki są bezkarni to i chronią łamanie prawa.

  Odpowiedz
 • Kos(2018-06-25 15:00) Zgłoś naruszenie 81

  Spółdzielcy zamiast biadolenia zacznijcie korzystać z prawa. Wystarczy zorganizować większość właścicieli lokali w budynku, aby aktywizować wspólnotę mieszkaniową. Tylko w ten sposób możecie skutecznie pokazać gest Kozakiewicza funkcjonariuszom organów spółdzielczej nomenklatury. Na swoim musi być taniej, a przy tym będzie pełna przejrzystość finansowa. Wspólnota mieszkaniowa jako forma bezpośredniego podejmowania decyzji przez właścicieli lokali w sprawach dotyczących zarządzania nieruchomością wspólną jest najlepsza i dotychczas nic lepszego nie wymyślono.

  Odpowiedz
 • COOPspółdzielca(2018-06-30 14:24) Zgłoś naruszenie 30

  Relacje w spółdzielniach mieszkaniowych nadal typu Alternatywy 4. Zmutowanych w tzw. wolnej Polsce. Wolnej nierzadko od normalności. Tam prezesi po ich sporadycznym wyCOOPaniu lubią oCOOPować swoje dawne gabinety. Patologie efektem patogennych ustaw spółdzielczych i ich pato-alogicznych interpretacji przez rozmaitych mędrców. Suweren nazywany członkami guzik ma do gadania. Jeszcze mniej realnie do decydowania. Planeta małp.pl. COOP to międzynarodówka funkcjonariuszy spółdzielczych. Z naradami w atrakcyjnych zagranicznych miejscach. Z propagandą sukcesu. Ślepe toto na nonsensy spółdzielcze w Polsce.

  Odpowiedz
 • Lokator(2018-09-22 12:10) Zgłoś naruszenie 30

  Powoli zaczynam rozumieć, dlaczego SM - relikt i wytwor minionej epoki oparł się transformacji i ma się dobrze. Okazuje się, że nawet "dobra zmiana" jest za słaba na SM. Chyba czas na "bardzo dobra zmiane".

  Odpowiedz
 • kirkantyspoldzielca(2019-06-04 12:13) Zgłoś naruszenie 01

  Bo powiedzmy sobie szczerze każdy rząd w Polsce, chce czy nie chce, będzie się uginał pod naciskiem trzech ośrodków iluzorycznej władzy:banksterów, kleru i klakierów z krajowej rady spółdzielczej. Dopóki ciemnota lub bierność ogółu będzie czyniła te trzy ośrodki realną czy też fikcyjną potęgą, dopóty w Polsce będzie można wykrzykiwać wzniośle „Bóg i religia”, Bank to Twój Przyjaciel" oraz "Niech Żyje Spółdzielcza Własność-Przewodnia Siła Narodu". To właśnie te trzy siły delegują sobie do Sejmu i Senatu swoich usłużnych przedstawicieli - głupi wyborca mamiony jest tylko hasłem, że na kogoś zagłosować musisz- bo inaczej to głosujesz na własnego wroga. Faktycznie i tak głosujesz na gościa, który wypróżni ci jakąś ustawą kieszenie. Tam gdzie w gruncie rzeczy chodzi o władzę, koryto , sowitą emeryturkę i pieniądze- dla nich według ich oświadczeń rzeczy „moralnie obojętne" dopóki kasta tych wyodrębnionych i odmóżdżonych dzikusów niejednokrotnie o inteligencji rozwielitki będzie regulatorem najdonioślejszych spraw społeczeństwa czy jednostki, z jego największą szkodą. Istnieją w przyrodzie bakterie, które zabija się światłem. Fiat lux!!!! Nie głosuj na cudze pensje!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane