Za sędziowskim stołem tylko Polak. MS wysyła listy z przypomnieniem

autor: Małgorzata Kryszkiewicz16.04.2018, 07:27; Aktualizacja: 16.04.2018, 08:47
Powstaje również problem, co w sytuacji, gdy sędzia podejmie starania zmierzające do zrzeczenia się obywatelstwa obcego państwa, a w praktyce okaże się to niemożliwe

Powstaje również problem, co w sytuacji, gdy sędzia podejmie starania zmierzające do zrzeczenia się obywatelstwa obcego państwa, a w praktyce okaże się to niemożliweźródło: ShutterStock

Ministerstwo zbiera od sędziów deklaracje o posiadanym obywatelstwie. Ci są oburzeni i zapowiadają, że nie będą ich wypełniać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (53)

 • YKS(2018-04-17 17:48) Zgłoś naruszenie 23

  Wiele zachowań, których oczekujemy od ludzi nie ma podstawy prawnej np. mówienie „dzień dobry” czy wycieranie butów przed wejściem do mieszkania. Ci sędziowie, którzy uważają, że jak odpowiedzą na zwykłą ankietę to korona niezawisłości im z głowy spadnie to albo uważają się za nadzwyczajną kastę i mają coś z psychiką albo demonstrują swoje antypatie polityczne. W jednym i drugim przypadku nie powinni być sędziami.

  Odpowiedz
 • noel(2018-04-17 13:49) Zgłoś naruszenie 20

  A co z członkami rządu i wysokimi urzędnikami państwowymi dysponującymi podwójnym obywatelstwem? Tu należałoby szukać prawdziwych zagrożeń. Nie wspomnę już o posłach i senatorach zasiadających w różnego rodzaju kluczowych dla bezpieczeństwa państwa komisjach. A co z doradcami, gabinetami politycznymi formalnych i nieformalnych włodarzy państwa?

  Odpowiedz
 • do naiwniaków prawniczych(2018-04-17 09:11) Zgłoś naruszenie 104

  Pojechała cała wataha sędziowsko-prawnicza do Brukseli w pas się kłaniać niczym "hołd polski" składać tylko w czyim imieniu, nie w moim i nie narodu polskiego, bo ojczyznę mamy w Polsce i polskie prawo, i Konstytucję pond traktaty, dlatego Euro nie możemy przyjąć. Totalne Schetyny same się do zdrady przyznają, do puczu również, a Tusk za ordery niemieckie,podjął ruinę polskich stoczni dla Niemiec ,a za to stanowisko w Unii nie za darmo mu dali, a Ci za jego zdradę polskiej racji stanu Nord Stream 1 i 2 zafundowali Polsce i Ukrainie. Macie jeszcze wątpliwości ? , ja nie mam żadnych - suche fakty tylko podałem. Dziś demontaż Polski jest powstrzymywany z woli narodu - wybory określiły kierunek i władza obecna to wreszcie polska władza nie targowicka i takież też powinny być Sady - polskie, nie zdradzieckie i radzieckie.

  Odpowiedz
 • Nowa Targwica i wszystko jasne(2018-04-17 07:11) Zgłoś naruszenie 152

  Jak widać są tacy na forum co nie chcą polskich Sądów i chcą zdemoralizowanej Kasty - to Nowa Targowica . Historia zatoczyłam koło. Ale jak skończyła Targowica, to wszyscy chyba wiedzą.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Remedium na lewacką UE(2018-04-16 22:02) Zgłoś naruszenie 31

  Brexit"

  Odpowiedz
 • ObtelRP(2018-04-16 20:50) Zgłoś naruszenie 20

  a co z tymi w parlamencie i rządzie?

  Odpowiedz
 • wredna miernota(2018-04-16 19:45) Zgłoś naruszenie 813

  Ktoś wymyślił nagonkę, by trochę napluć na Sędziów. pod wydumanym, nieistniejącym pretekstem "podwójnego obywatelstwa". A Robert Grey był wiceministrem w rządzie PiS. Wtedy nie przeszkadzało i wyleciał dopiero po sugestiach współpracy z CIA?!

  Odpowiedz
 • wredna miernota(2018-04-16 19:37) Zgłoś naruszenie 57

  To się w głowie wprost nie mieści! Zleciało się tu jakieś stado dyletantów, które próbują zastąpić prawo wiedzę czysto katolicką nienawiścią do UE. Cały ten problem jest z sufitu. Służy tylko szerzeniu nienawiści do Sędziów i Sądów. Sugerowaniu, że Sędziowie to obcokrajowcy (wierutna bzdura! nie wiem, czy znajdzie się choć jeden - w przeciwieństwie do Ministrów wielu rządów).

  Odpowiedz
 • Valdemort(2018-04-16 19:34) Zgłoś naruszenie 14

  za chwię Zero każe ściągnąć spodnie o pokazać wacka, jak 50 lat temu

  Odpowiedz
 • Szau(2018-04-16 18:04) Zgłoś naruszenie 46

  "Obywatelstwo UE: obywatelem Unii jest każda osoba mająca obywatelstwo Państwa Członkowskiego. Obywatelstwo ma charakter dodatkowy w stosunku do obywatelstwa krajowego i nie zastępuje go". Tak opisuje to traktat unijny. MA CHARAKTER DODATKOWY i NIE ZASTĘPUJE GO. "Obywatelstwo UE" jest jak nalepka PL na szybie samochodu, która nie zastępuje polskiej rejestracji.

  Odpowiedz
 • Szoszon(2018-04-16 17:58) Zgłoś naruszenie 32

  Brytyjczycy dla wielu zasadniczych dla działania kraju stanowisk wymagają posiadania klejma "poddanego brytyjskiego" - i TYLKO British subject. Nie słyszałem o żadnych protestach UE. Sprzedawca, konduktor, rzeźnik, rybak - nie ma sprawy, ale np. aparat spraw zagranicznych (w tym wywiad) - sorry, pal!

  Odpowiedz
 • podatnik(2018-04-16 17:32) Zgłoś naruszenie 22

  dobry precedens (wzajemność) żeby odsunąć osoby z obywatelstwem polskim ( lub kartą polaka ) z orzekania w innych krajach.

  Odpowiedz
 • Henek(2018-04-16 17:24) Zgłoś naruszenie 64

  No to wyglada na to , ze najwiecej zagrozeni sa volkswageny i inne kosmo w togach > A przecie wiadomo, ze to "wybrana kasta" He he he he he !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • J.wT.-Kresy Zach.(2018-04-16 16:57) Zgłoś naruszenie 67

  .... oczywiste, że zrozumiałem, iż większość komentujących ma za nic obywatelstwo UE. A bez takiego zapisu w traktacie unijnym nie byłoby strefy bez granic, swobodnego przemieszczania się w Unii, swobodzie wyborupracy, korzystania z usług bankowych i wielu, wielu innych przywilejów ułatwiających bycie Europejczykiem, a w tym np. korzystanie ze świadczeń socjalnych w innym kraju niż Polska. Te przywileje dopiero docenicie, jeżeli Polska PiSowska wyjdzie z Unii - albo zostanie z niej wyrzucona!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Obywatele Europy(2018-04-16 16:31) Zgłoś naruszenie 205

  Unia nie jest państwem, nie jest federacją ani stanami zjednoczonymi, czym jest więc Unia i jej traktaty ? Dopóki nie będzie federacją , to te traktaty są tak jak w przypadku Euro (dla Polski) mało znaczące . Dlatego jest takie parcie Berlina i Paryża na federację, by była jedna główna Konstytucja Unii i jedno prawo. Ale nie wszyscy chcą nowej rzeszy.

  Odpowiedz
 • TvKB(2018-04-16 14:21) Zgłoś naruszenie 149

  Porównanie kuleje, ale mimo to je przytoczę: UE jest organizacją międzynarodową, podobnie jak Rada Europy, czy ONZ etc., które wcześniej powstały, jako forum współpracy suwerennych państw. Czy komukolwiek przyszłoby do głowy, twierdzić, że posiada obywatelstwo Rady Europy czy ONZ ? One też są podmiotami międzynarodowego prawa publicznego (Völkerrechtssubjekte), ale jedynie UE przechodząc co kilkanaście lat różne metamorfozy, począwszy od EWG, rości sobie prentensję do supranarodowego państwa, którym nie jest i długo nie będzie.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • mariola(2018-04-16 14:01) Zgłoś naruszenie 189

  nie można być wyłącznie obywatelem UE-CZY TEGO SĘDZIA NIE NIE ROZUMIE-ale można być i się jest, wyłącznie obywatelem państwa członkowskiego-poziom argumentacji przedszkolaka

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Unia Europejska,(2018-04-16 14:00) Zgłoś naruszenie 3218

  to Unia demokratycznych krajów o niezależnej suwerenności opartej na Konstytucji danego kraju. Unia to nie federacja . Przestańcie kaszanić (@Prawnik) te lewackie androny i brednie o obywatelstwie unijnym, takowe nie istnieje , tak jak nie "istnieje" Euro w Polsce, bo Konstytucja na to nie zezwala, a więc co z tego,że podpisaliśmy traktat np o przyjęciu Euro wbrew Konstytucji, skoro tego Euro nie wprowadzimy bez referendum i jej zmiany. Unia to urzędnicy, wybierani między sobą, a więc struktura mało demokratyczna i takie są fakty. Polska to Konstytucja oraz władze wybierane przez naród demokratycznie i to się lewactwu nie podoba. Niech spadają więc ze swoimi krętactwami

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Ha ha(2018-04-16 13:44) Zgłoś naruszenie 3322

  Skowyt niczym w rzeźni, a tu tylu Polaków co kot napłakał . Wszystko sami UBywatele Europy dobrze z nie RP.

  Odpowiedz
 • sceptyk(2018-04-16 13:18) Zgłoś naruszenie 1918

  Pan Sędzia Celej przedkłada ideologie ponad prawo. Chyba należy sprawdzić dorobek prawny i intelektualny tego Pana w świetle jego wypowiedzi z okresu kiedy był członkiem Krajowej Rady Sądownictwa dorobków tej instytucji przekształcania się korporacji sędziowskiej w kastę ze szczególną ochroną przestępczej działalności tej kasty

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane