KRS wzięła rozwód z konstytucją. Kryszkiewicz: Ćwiczenie gam nowej demokracji

autor: Małgorzata Kryszkiewicz13.03.2018, 10:50; Aktualizacja: 13.03.2018, 11:08
Małgorzata Kryszkiewicz

Małgorzata Kryszkiewiczźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

I stało się. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła rozwód z konstytucją. A politycy rządzącej większości odegrali w tym melodramacie rolę złej teściowej. Widząc pewne rysy, jakie pojawiły się w tym związku, zamiast go ratować, doprowadzili do ostatecznego upadku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Bogdan(2018-03-13 12:53) Zgłoś naruszenie 2231

    DGP to biuletyn partyjny PO.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • normalna(2018-03-13 12:59) Zgłoś naruszenie 2123

    "Pytani, czy nie mają oporów przed udziałem w procedurze, która opiera się na przepisach wątpliwych konstytucyjnie, hardo odpowiadali, że od stwierdzenia, czy jakieś przepisy są niezgodne z ustawą zasadniczą, jest tylko i wyłącznie sąd konstytucyjny" - odpowiadali zgodnie z prawdą! Każdy sędzia może prywatnie krytykować ustawy sejmowe ale musi się im podporządkować. Każdy poseł może prywatnie krytykować wyroki sądów ale musi się im podporządkować. I na tym to polega "pszepani"! Proste?!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • metalowy guru(2018-03-13 13:41) Zgłoś naruszenie 3831

    czy autorka celowo pomija kto popełnił grzech pierworodny majstrując ws. TK? Przypominam : PO i polityk Rzepliński.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Mecenas(2018-03-13 13:41) Zgłoś naruszenie 177

    przypominam, że post-PRLu w referendum konstytucyjnym frekwencja wynosiła około 40%. Dziś takie referendum, ze względu na brak 50% frekwencji byłoby nieważne.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brak obiektywizmu (2018-03-13 14:03) Zgłoś naruszenie 2022

    Pani dziennikarz wybiera dla siebie wygodne informacje i feruje wyroki zgodne z narracją opozycji. Więc każdy artykuł jest podobny do tego który napisała dzień wcześniej, więc nudą powiewa i szkoda czasu na czytanie

    Odpowiedz
  • etwf(2018-03-13 14:04) Zgłoś naruszenie 1520

    Taki polityczny artykuł? Po co to Pani ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aleksis(2018-03-13 15:26) Zgłoś naruszenie 1617

    Tak się zastanawiam, czy Pani ma pojęcie o czym Pani pisze???

    Odpowiedz
  • Ian Eby(2018-03-13 15:41) Zgłoś naruszenie 1618

    Autorka bredzi. Myli skutki z przyczynami . To "demokracja " w wydaniu PO+ byla rodzajem totalityryzmu. Srodowiska boja sie rozliczenia za poczynione w przeszlosc spustoszenia w systemie prawnym panstwa. Sofistyka niewiele pomoze, bo swiadomosc poczynionych przestepstw i ich skali juz sie obudzila.

    Odpowiedz
  • kawa(2018-03-13 15:49) Zgłoś naruszenie 1221

    Z grubsza rzecz ujmując , racja , Pani Redaktor .

    Odpowiedz
  • Obiektywny(2018-03-13 15:55) Zgłoś naruszenie 1617

    Może autorka po przeczytaniu komentarzy przestanie pisać. Obiektywizmu tu wg. mnie nie ma. Odnosi się do skutku, a o przyczynach nic nie ma. Niech Pani idzie do Newsweeka.

    Odpowiedz
  • krytyk filmowy(2018-03-13 19:32) Zgłoś naruszenie 99

    Myślałem, że to jest profesjonalne pismo, ale to tylko pudelek.

    Odpowiedz
  • Tubiś(2018-03-13 20:07) Zgłoś naruszenie 128

    Pani Małgosiu, my obywatele też czuliśmy się jak w matrixie widząc jak polityk Rzepliński kolaborujący z PO , to ojciec zamieszania wokół TK i ten sam, który"klepnął" kradzież w świetle prawa pieniędzy obywateli z OFE. POprzedni Trybunał Konstytucyjny dał dostatecznie wiele dowodów, że nie był sądem, tylko izbą polityczną. Sprawa wieku emerytalnego czy OFE jest powszechnie znana, a ja dam inny przykład – ubój rytualny. Większość Polaków go nie chce, większość parlamentarna też nie chce, żeby w Polsce odbywał się okrutny, niezgodny z naszymi normami etycznymi i z naszą wrażliwością ubój zwierząt bez uprzedniego ogłuszenia, a Trybunał, większością głosów zezwolił na ten ubój, znajdując pretekst w postaci ochrony wolności religijnej

    Odpowiedz