Policjant nie zawsze zatrzyma prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

15.11.2017, 18:39; Aktualizacja: 15.11.2017, 19:13
według wyników badań przeprowadzonych w 2011 r. przez TNS Pentor na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury do najczęściej wymienianych przez kierowców przyczyn przekraczania prędkości należą: korzystne warunki pogodowe, dobry stan drogi, duża prędkość innych uczestników ruchu, dobry samochód, pośpiech oraz samopoczucie kierowcy.

według wyników badań przeprowadzonych w 2011 r. przez TNS Pentor na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury do najczęściej wymienianych przez kierowców przyczyn przekraczania prędkości należą: korzystne warunki pogodowe, dobry stan drogi, duża prędkość innych uczestników ruchu, dobry samochód, pośpiech oraz samopoczucie kierowcy.źródło: ShutterStock

Policjant będzie mógł odstąpić od zatrzymania prawa jazdy w przypadku przekroczenia w terenie zabudowanym prędkości dopuszczalnej o ponad 50 km/h jeżeli kierowca działał w stanie wyższej konieczności - przewiduje senacki projekt, który trafi do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • 0 punktów(2018-02-25 23:21) Zgłoś naruszenie 11

  Tak się zastanawiam, czy ta kara jest dla każdego sprawiedliwa. Czy tak samo sprawiedliwa będzie dla kierowcy zawodowego, który utrzymuje swoją rodzinę kierując pojazdem, dla człowieka, który dojeżdża do pracy autem i dla studenta dojeżdżającego do szkoły. Rozwijając to dalej, zawsze na karę narażony będzie ten, kto najwięcej jeździ itd.

  Odpowiedz
 • Mec(2018-02-07 08:47) Zgłoś naruszenie 10

  To "prawo" to kpina z elementarnych zasad praworządności. Karę ponosi się nawet jeśli czynu nie popełniono...

  Odpowiedz
 • Matka polka50+(2017-11-29 16:34) Zgłoś naruszenie 51

  A CO W PRZYPADKU JAK KIEROWCA ODWOŁA SIE DO SĄDU PRZEZ TEN CZAS NIE MOZE PRACOWAĆ, UTRZYMYWAĆ SWOJEJ RODZINY DOPROWADZA BUDZET DOMOWY DO RUINY ,WPADA W ZWIĄZKU Z TYM W DEPRESJĘ NIE MOGĄC NIC Z TYM ZROBIĆ I W KONSEKWENCJI TRACI PRACĘ. A PO TYM OKRESIE WYGRYWA SPRAWĘ W SĄDZIE ZE NIESŁUSZNIE MU ZATRZYMANO PRAWO JAZDY.GDZIE WTEDY MA SIĘ UDAĆ O ODSZKODOWANIE DO STAROSTWA, DO POLICJI CZY DO BUDŻETU PAŃSTWA.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane