Karolina Kuszlewicz, 32-letnia adwokat prowadząca indywidualną praktykę, zajęła 1. miejsce w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer Polska.

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość, bo pani mecenas jest piątą kobietą sklasyfikowaną na czele rankingu w jego 6-letniej historii. Ale oczywiście płeć nie miała tu najmniejszego znaczenia. Jak zawsze liczyły się przede wszystkim osiągnięcia zawodowe i prospołeczne zaangażowanie. A pod tym względem Karolina Kuszlewicz nie ma sobie równych. To dzięki jej uporowi i umiejętnościom doszło pod koniec ubiegłego roku do wydania przez Sąd Najwyższy przełomowego orzeczenia w sprawie dobrostanu ryb. SN uznał, że sprzedawanie żywych karpi w foliowych workach bez wody jest formą znęcania się nad nimi, za co może grozić nawet pozbawienie wolności. Doprawdy niewielu prawników jest w stanie zmusić wielkie sieci handlowe do zmiany utartych (i najmniej kłopotliwych) praktyk.

Kuszlewicz z organizacjami prozwierzęcymi współpracuje pro bono, ze swojej pasji potrafiła jednak uczynić także źródło utrzymania. Jej kancelaria specjalizuje się w sprawach dotyczących szeroko pojętej ekologii i zrównoważonego rozwoju.