Eksperci: Dożywocie to śmierć cywilna, ale niektórzy mają drugą szansę

31.03.2017, 21:13; Aktualizacja: 31.03.2017, 21:21
prawo, sprawiedliwość

Celem dwudniowej konferencji było przedstawienie wyników badań naukowych prowadzonych w Katedrze Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego.źródło: ShutterStock

Kara dożywocia jest karą eliminacyjną, to śmierć cywilna, ale jest też "prawo do nadziei"; wśród skazanych są i tacy, którzy zasługują na drugą szansę – mówili w piątek uczestnicy konferencji "Dożywotnie pozbawienie wolności. Zabójca, jego zbrodnia i kara”.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • abcd(2017-04-01 14:16) Zgłoś naruszenie 81

  Za drugą szansę zabójcy możesz zapłacić życiem. Swoim, swojego dziecka, żony, rodziców, siostry, brata, ... Jesteś gotowy? Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abcd(2017-04-03 09:11) Zgłoś naruszenie 61

  Ofiara otrzymała karę śmierci, jej najbliżsi dożywocie, a morderca wyjdzie za kilka lat...

  Odpowiedz
 • @Magdalena Natorska(2017-04-01 20:53) Zgłoś naruszenie 51

  A co z bliskimi ofiar ? Niech pani odpowie, pani zachwycona sobą i swoimi kolegami "naukowcami" z gatunku erotomanów-gawędziarzy ? Czy bliscy zamordowanych mają szansę na "przedterminowe zmartwychwstanie" po 25 latach swojego dziecka, małżonka, rodzica ? Jakim odczłowieczonym i pełnym zła potworem trzeba być żeby rozczulać się nad skazanym mordercą, wypierając ból i rozpacz i zawalenie się całego świata bliskich ofiar. Jakim draniem trzeba być żeby nie zauważyć że taka tragedia powoduje kolejne tragedie - ************* na zdrowiu, przedwczesną śmierć bliskich ze zgryzoty czy choroby psychiczne. Krótka piłka - jeśli morderca przywróci do życia zamordowanego i cofnie skutki dla rodzin zamordowanych to można mu darować karę. Jeśli nie - niech się cieszy że mu darowano jego parszywą egzystencję. A "kryminolog Dagmara Woźniakowska-Fajst" mówiąc o morderstwie per "narozrabiał" daje świadectwo totalnej abberacji umysłowej części środowiska. To takie nieprzemijająco modne rozczulać się nad zbrodniarzami. Żli rozczulają się nad złymi ...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pracownik UAM(2017-04-01 07:29) Zgłoś naruszenie 21

  Proszę poprawić: nie "Uniwersytet Poznański", a "Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu" albo zwyczajnie "Uniwesytet Adama Mickiewicza".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane