Prawo unijne

19 września 2017 r.

6,1 mln tyle osób jest zatrudnionych na terenie UE w sektorze przetwarzania danych elektronicznych

Dane nieosobowe mogą płynąć ponad granicami UE19 września 2017 r.

 Transgraniczny przepływ danych nieosobowych, czyli wszelkich informacji, które nie pozwalają ustalić tożsamości internauty – takich jak rodzaj wykorzystywanej wyszukiwarki oraz systemu operacyjnego, przeglądane strony, liczba wizyt czy średni czas spędzony na danej witrynie – jest dziś ograniczony różnymi krajowymi obostrzeniami ustawowymi i administracyjnymi.

7 sierpnia 2017 r.

Komisja Praw Człowieka przy NRA tłumaczy, że decydując o udzieleniu ochrony tymczasowej Trybunał nie przesądził jeszcze, czy zarzuty Komisji Europejskiej wobec Polski są słuszne

NRA: Ignorowanie przez władze postanowienia TSUE ws. Puszczy Białowieskiej to pogwałcenie unijnego prawa7 sierpnia 2017 r.

Komisja Praw Człowieka przy NRA w swojej uchwale odniosła się do deklaracji przedstawicieli polskiego rządu o niewykonywaniu postanowienia o zastosowaniu środków tymczasowych wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 27 lipca 2017 r. w sprawie C-441/17 R, dotyczącej wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

1 sierpnia 2017 r.

Kilka lat temu gigant kosmetyczny zakazał autoryzowanym drogeriom sprzedaży jego produktów na stronach internetowych innych niż ich własne

Dystrybucja selektywna dopuszczalna w UE1 sierpnia 2017 r.

Trwający dekadę spór o to, czy producenci towarów luksusowych mają prawo zakazywać swoim autoryzowanym dystrybutorom sprzedaży na Amazonie i w innych internetowych „hipermarketach”, zbliża się ku końcowi. Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE wydał właśnie opinię korzystną dla właścicieli ekskluzywnych marek.

11 lipca 2017 r.

Sprawy o zniesławienie to najczęstszy problem z zakresu wolności słowa, z którym zgłaszają się oskarżeni do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w ramach programu Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce

Zniesławienie w Strasburgu: Ile jeszcze razy przegramy?11 lipca 2017 r.

 W zeszłym tygodniu Europejski Trybunał Praw Człowieka po raz kolejny stwierdził naruszenie wolności słowa przez Polskę w sprawie dotyczącej oskarżenia dziennikarza o zniesławienie, tj. z art. 212 kodeksu karnego Wyrok trybunału przypomina, że dopóki przepis ten będzie obowiązywał i nie zmieni się praktyka jego stosowania przez sądy krajowe, dopóty Polska będzie narażona na kolejne przegrane sprawy przed ETPC i konieczność zapłaty odszkodowań skarżącym.

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Reklama