Przewodnik po prawie

23 października 2017 r.

O znaczeniu EFPS przesądza zakres gwarancji, jakie mają być wprowadzone w ramach tej inicjatywy.

Rząd kluczy w sprawie gwarancji socjalnych23 października 2017 r.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej musi dziś przedstawić stanowisko w sprawie europejskiego filaru praw socjalnych. Od tej decyzji będą zależeć przyszłe uprawnienia zatrudnionych, w tym dotyczące płac i ochrony przed zwolnieniem.

22 października 2017 r.

Kluczową zmianą będzie jednak ustawowy zakaz dochodzenia roszczeń przedawnionych

Przedawnienie roszczeń. Jakie skutki przyniesie nowelizacja?22 października 2017 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło oficjalny projekt ustawy z dnia 31 maja 2017 roku o zmianie ustawy – Kodeks cywilny, Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta. Dostępna na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji nowelizacja nie przewiduje wszystkich zmian, które wcześniej zapowiadano. Z chwilą jej wejścia w życie rynek zarządzania wierzytelnościami czeka rewolucja. Co się zmieni?

18 października 2017 r.

Kraków: WSA wyłączył kilka nieruchomości z pięciu obwodów łowieckich w Małopolsce18 października 2017 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyłączył w środę kilka prywatnych nieruchomości z obwodów łowieckich na terenie Małopolski. Za Trybunałem Konstytucyjnym wskazał, że przepis pozwalający na włączenie nieruchomości w granice obwodu łowieckiego bez zgody właścicieli jest niezgodny z konstytucją.

18 października 2017 r.

Artykuł 8 ust. 8 unijnego rozporządzenia nr 561/2006 w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego stanowi, że w kabinie można spędzać jedynie dzienne i skrócone tygodniowe przerwy

Brytyjczycy też będą karać za spanie w kabinach18 października 2017 r.

 Po Francji, Belgii czy Niemczech kolejny kraj wprowadza sankcje za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dotyczących transportu drogowego. Od 1 listopada kierowca ciężarówki czy autokaru spędzający tzw. regularny tygodniowy odpoczynek w pojeździe, będzie się musiał liczyć z nałożeniem na niego grzywny w wysokości do 300 funtów (ok. 1430 zł) przez brytyjskie służby kontrolne.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama