Przewodnik po prawie

18 lutego 2017 r.

Nie każde porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę z zastrzeżeniem warunku będzie dopuszczalne – wiele zależy od okoliczności danej sprawy.

Czy rozwiązanie stosunku pracy można uzależnić od zdarzenia przyszłego i niepewnego18 lutego 2017 r.

Zamierzamy zatrudnić pracownika na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na stanowisku przedstawiciela handlowego. Do umowy chcielibyśmy wprowadzić postanowienie, zgodnie z którym ulegnie ona rozwiązaniu z końcem roku kalendarzowego, jeżeli zatrudniony nie osiągnie wyznaczonego przez firmę rocznego wyniku sprzedaży. Czy taki zapis jest zgodny z przepisami?

18 lutego 2017 r.

W przypadku sprawy o odszkodowanie w grę wchodzą już dużo wyższe koszty dla osoby odpowiedzialnej za nieodśnieżony chodnik

Nieodśnieżony, śliski chodnik może nas sporo kosztować18 lutego 2017 r.

Zima z reguły daje się we znaki nie tylko kierowcom. Śnieg i lód są również dużym zagrożeniem dla pieszych. D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. przypomina, że właściciele i zarządcy prywatnych czy firmowych posesji powinni zadbać o swój fragment chodnika. Za jego nieodśnieżenie grozi wysoki mandat, a jeśli ktoś się na nim poślizgnie i dozna urazu, także pozew o odszkodowanie. Lepiej więc dmuchać na zimne, uczulają eksperci ubezpieczyciela.

17 lutego 2017 r.

Zespół zajmujący się nowym kodeksem pracy stoi przed dużym wyzwaniem.

Zmiany w prawie pracy: Nad czym powinna pracować komisja kodyfikacyjna17 lutego 2017 r.

Trwają prace nad nowymi kodeksami prawa pracy. Zajmuje się tym Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, działająca w dwóch zespołach. Ich zadaniem jest przygotowanie projektów dwóch regulacji, tj. kodeksu pracy oraz kodeksu zbiorowego prawa pracy. Niewątpliwie więc czekają nas również nowe przepisy o czasie pracy. Powstaje pytanie, w jakim kierunku powinny one zmierzać.

Polecane

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama