Przewodnik po prawie

18 sierpnia 2018 r.

W niedzielę 19 sierpnia większość sklepów będzie zamknięta; zakupy można zrobić m.in. w sklepach prowadzonych przez właściciela18 sierpnia 2018 r.

W najbliższą niedzielę 19 sierpnia większość sklepów będzie zamknięta. Otwarte będą jedynie m.in. placówki na stacjach benzynowych oraz sklepy prowadzone przez ich właścicieli. Odwiedzić będzie można część galerii handlowych, w których czynna będzie część gastronomiczna.

16 sierpnia 2018 r.

Pracownice zaskarżyły legalność zbiorowych redukcji etatów

Holding nie ułatwi zwolnień grupowych16 sierpnia 2018 r.

Sprawa, którą zajmował się TSUE, dotyczyła pracownic niemieckiej spółki APSB zajmującej się obsługą pasażerów na lotnisku w Berlinie. Firma wykonywała usługi wyłącznie na rzecz spółki GGB (realizującej wiele zadań dla portów lotniczych).

13 sierpnia 2018 r.

Zdaniem Czaputowicza w sporze z UE Polska nie powinna ulegać presji.

Szef MSZ o pytaniach prejudycjalnych wysłanych przez SN: Nie mówimy z góry, że nie będziemy się stosowali do orzeczenia TSUE13 sierpnia 2018 r.

Nie mówimy z góry, że nie będziemy się stosowali do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE ws. pytań prejudycjalnych wysłanych przez Sąd Najwyższy; zobaczymy jakie będą zalecenia TSUE i czy nie zagrażają one wymiarowi sprawiedliwości - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz w wywiadzie dla "Sieci".

12 sierpnia 2018 r.

Jeżeli sąd oddali powództwo o przywrócenie do pracy i – w miejsce tego żądania – zasądzi odszkodowanie, to tym samym dokonuje wyboru odpowiedniego roszczenia niejako „w zastępstwie” pracownika.

Sąd pracy może z urzędu uwzględnić roszczenie niezgłoszone przez pracownika12 sierpnia 2018 r.

Jeden z moich pracowników złożył pozew o przywrócenie do pracy. Jego stanowisko jest już zajęte, a intensywny i długotrwały konflikt pomiędzy mną a tym podwładnym wyklucza dalszą współpracę. Z uwagi zaś na to, że wypowiedzenie angażu było niezgodne z prawem, na rzecz pracownika zostało zasądzone odszkodowanie - mimo że zatrudniony tego nie żądał. Czy sąd mógł tak zrobić? Zaznaczam, że pracownik nie sprzeciwił się temu, kiedy sąd zapytał go o decyzję. Nie był on również reprezentowany przez fachowego pełnomocnika.

11 sierpnia 2018 r.

Dopuszczalne jest odwołanie cofnięcia pozwu pod warunkiem wskazania następczej przyczyny odwołania czynności procesowej.

Jak wycofać pozew w postępowaniu cywilnym 11 sierpnia 2018 r.

Z różnych względów może się zdarzyć, że powód po wytoczeniu powództwa, chce zrezygnować z dalszego dochodzenia swych praw na drodze sądowej. Najczęstszym powodem jest uregulowanie przez pozwanego należności. Może się też zdarzyć, że powód uzmysłowi sobie lub też zostanie uświadomiony przez bardziej obeznane osoby, że jego roszczenie nie ma wystarczających podstaw prawnych i najzwyczajniej w świecie powód sprawę przed sądem i tak by przegrał. W takiej sytuacji powód może złożyć oświadczenie o cofnięciu pozwu.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane