Prawo budowlane

12 maja 2016 r.

Stworzenie projektu budowlanego wymaga skompletowania dokumentacji

Budowę domu wystarczy zgłosić 12 maja 2016 r.

Oszczędzamy z mężem już od dłuższego czasu i niebawem będziemy mieli środki, aby zbudować własny dom – mówi pani Joanna. – Znajomy wytłumaczył nam pokrótce, co i kiedy mamy zrobić. Ja jednak wciąż się obawiam, że coś pójdzie nie tak. Wiem, że aby postawić dom, trzeba dopełnić licznych formalności. Chciałabym mieć pewność, że wywiążemy się z naszych obowiązków. Co zrobić, żeby budowa wymarzonych czterech kątów nie zamieniła się w koszmar – pyta czytelniczka.

8 marca 2016 r.

Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę: Kolizja zamierzeń blokuje późniejsze zgłoszenie8 marca 2016 r.

W sytuacji, gdy inwestor dokonał zgłoszenia budowy wolno stojącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a ustawy – Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.), na działce objętej wydaną wcześniej decyzją o pozwoleniu na budowę innego budynku mieszkalnego jednorodzinnego i oba zamierzenia budowlane ze sobą kolidują, właściwy organ powinien wnieść sprzeciw do zgłoszenia.

13 stycznia 2016 r.

W połowie grudnia decyzją Ministra Sprawiedliwości rozwiązana została Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego. Działała w ministerstwie od ponad dwudziestu lat.

Kolejna komisja kodyfikacyjna rozwiązana13 stycznia 2016 r.

Dziś Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa wręczył wypowiedzenia członkom Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego.  Komisja została powołana w połowie 2012 roku. Jej celem było stworzenie projektu kodeku budowlanego, który miał kompleksowo unormować podstawy realizacji zamierzeń budowlanych i usystematyzować przepisy zawarte w odrębnych ustawach m.in. w prawie budowlanym, czy ustawie o wyrobach budowlanych.

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Reklama