Prawo budowlane

1 kwietnia 2015 r.

Kodeks budowlany: Resort infrastruktury przekazał swoje uwagi1 kwietnia 2015 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Rządowe Centrum Legislacji przekazały Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego robocze uwagi do przedstawionego w lutym projektu Kodeksu Budowlanego - poinformował PAP rzecznik resortu infrastruktury Piotr Popa. Komisja ma się odnieść do tych uwag jeszcze w kwietniu. Rzecznik zapowiedział też, że w najbliższym czasie projekt zostanie skierowany do uzgodnień wewnątrzresortowych, które poprzedzą konsultacje publiczne.

1 kwietnia 2015 r.

Wykonawca musi dać inwestorowi na załatwienie formalności związanych z gwarancją nie mniej niż 45 dni

Wykonawca ma prawo żądać od inwestora gwarancji zapłaty1 kwietnia 2015 r.

Buduję dom. Inwestycja ciągnie się od jesieni i do tej pory dogadywaliśmy się z wykonawcą dość dobrze – opowiada pan Maciej. – Tymczasem teraz on – bez wyraźnego powodu – zażądał ode mnie gwarancji terminowej zapłaty za roboty budowlane i kupowane przez niego materiały – dziwi się czytelnik. – Mamy przecież umowę na budowę domu. Płacę mu rzetelnie kolejne transze. Czy wykonawca ma prawo żądać ode mnie takiej gwarancji? Przecież to pociąga za sobą dodatkowe koszty – martwi się czytelnik

26 marca 2015 r.

Tydzień z prawem budowlanym

Prawo budowlane: Sąsiedzi domów na zgłoszenie będą należycie chronieni26 marca 2015 r.

W przypadku obecnej nowelizacji utrzymana została zasada, iż rozpoczęcie budowy następuje na podstawie pozwolenia na budowę, a procedura zgłoszeniowa, jaką objęte zostały m.in. domy jednorodzinne, stanowi jeden z wyjątków, obwarowany dodatkowo wymogiem braku oddziaływania na działki sąsiednie. Nie podzielam więc, zasadniczo, obaw o konstytucyjność przyjętych rozwiązań - mówi w wywiadzie dla DGP Mariusz Zając adwokat, partner w Kancelarii Zając, Zarębski i Partnerzy.

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

reklama