Prawo budowlane

16 marca 2015 r.

Ustawa wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem art. 1 pkt 34, który wejdzie w życie w dniu 1 stycznia 2016 r.

Nowelizacja Prawa budowlanego podpisana. Pozwolenie na budowę nie będzie wymagane16 marca 2015 r.

Nowelizację ustawy Prawo budowlane i niektórych innych ustaw Sejm uchwalił 20 lutego 2015 r. Nowelizacja "zmierza do usprawnienia procesu budowlanego, w szczególności przez zniesienie obowiązku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w stosunku do niektórych obiektów budowlanych, dla których wymóg taki przewidziany jest w dotychczasowym stanie prawnym" - napisano w informacji na stronach internetowych prezydenta.

5 marca 2015 r.

Nowelizacja prawa budowlanego: Jedna poprawka Senatu do ustawy chroniącej altany przez rozbiórką5 marca 2015 r.

Za ustawą wraz z poprawką głosowało 84 senatorów, jeden się wstrzymał. Projekt nowelizacji przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop rozbiórkom altan". Powstał on, bo w styczniu 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że zgodnie z prawem budowlanym altana to budowla o lekkiej konstrukcji, często ażurowej, stawiana w ogrodzie, przeznaczona do wypoczynku i ochrony przed słońcem i deszczem.

23 lutego 2015 r.

Ustawa jednoznacznie rozstrzyga też o możliwości stosowania do opłat legalizacyjnych za samowolę budowlaną

Nowe ułatwienia dla budujących23 lutego 2015 r.

Uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego w odniesieniu do większości inwestycji budowlanych. Taki jest cel przegłosowanej w piątek nowelizacji prawa budowlanego. Ustawa, która czeka już tylko na podpis prezydenta, umożliwia m.in. wznoszenie domów jednorodzinnych na podstawie zgłoszenia z projektem. Będzie to możliwie, gdy obszar oddziaływania wznoszonego obiektu nie będzie wykraczał poza granice działki.

19 lutego 2015 r.

Brak planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości czytelnika nie przekreśla szans na wybudowanie domu

Jak uzyskać pozwolenie na budowę19 lutego 2015 r.

Osoby, które zamierzają rozpocząć wiosną budowę domu lub budynku gospodarczego, powinny już teraz kompletować dokumenty wymagane do uzyskania pozwolenia. Na terenach, na których nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, kilka tygodni zajmuje uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

reklama