Czy potrzebne są dowody na wysokość szkody

W wyniku wypadku, do którego doszło na skutek zderzenia się pojazdów komunikacji miejskiej, nie mogłam udać się na wykupioną wcześniej wycieczkę. Chcę dochodzić odszkodowania od miejskiej spółki przewozów lokalnych. Czy konieczne są dowody wykazujące wysokość szkody?

Czy za wypadek odpowiada właściciel terenu

Czytelnik, wchodząc do sklepu spożywczego położonego na terenie wspólnoty mieszkaniowej, przewrócił się i złamał rękę. Czy wspólnota mieszkaniowa odpowiada za szkodę?

Czy ubezpieczyciel zapłaci za pojazd zastępczy

W wyniku wypadku drogowego samochód na kilkanaście dni trafił do naprawy. Czy ubezpieczyciel zwróci koszty wynajęcia pojazdu zastępczego właścicielowi?

Czy za błędy przy egzekucji odpowiada komornik

W czasie egzekucji komornik zarekwirował samochód wchodzący w skład osobistego majątku mojego męża. Już w trakcie czynności okazałam dokumenty wskazujące na to, że auto nie może podlegać egzekucji. W dodatku okazało się, że w czasie zajmowania zostało ono poważnie uszkodzone. Czy mogę wystąpić do komornika o odszkodowanie?

Czy mogę poskarżyć się do sądu na wykonawcę

Od kilku miesięcy próbuję ugodowo rozwiązać spór z wykonawcą mebli łazienkowych. Nie przynosi to spodziewanych rezultatów. Czy mogę skierować sprawę do sądu?

Czy firma odpowiada za uszkodzenie towaru

W sklepie internetowym kupiłem ozdoby choinkowe. Po rozpakowaniu ukazało się, że towar ma uszkodzenia. Sklep nie chce przyjąć teraz reklamacji, gdyż nie sprawdziłem paczki w obecności kuriera. Czy ma rację?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak i kiedy można dochodzić odszkodowania od sprawcy szkody.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.