Hadaj: Zarządzanie przez odwlekanie

autor: Marcin Hadaj27.04.2016, 08:53; Aktualizacja: 27.04.2016, 09:40
Marcin Hadaj

Marcin Hadaj, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Radykalny zakaz aborcji nie wejdzie w Polsce w życie. PiS, choć znany z wyrazistych poglądów, także w kwestiach obyczajowych, nie zaryzykuje postawienia wszystkiego na jedną kartę i poparcia obywatelskiego projektu ustawy, który odbierałby kobietom możliwość usuwania ciąży. Bez wątpienia jednak rządząca partia będzie tą kartą grała tak długo, jak się da. Ostatecznie zapewne dopuści projekt pod głosowanie, ale kiedy to się stanie, dzisiaj zupełnie nie wiadomo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • x(2016-05-02 20:38) Zgłoś naruszenie 01

    Szanowny Autorze, w Polsce w zasadzie już istnieje faktyczny pełny zakaz aborcji bo legalnej aborcji doprosić się nie można. Nie ma on znaczenia dla kobiet zamożniejszych, ponieważ one usuwają za granicą, patologia wyrzuca do śmietnika. Istotniejsze znaczenie ma zakaz badań prenatalnych który zaskutkuje brakiem diagnozowania zdrowia dziecka w łonie matki i uniemożliwi leczenie tych schorzeń które da się wyleczyć w stadium płodowym. Dzieci będą się rodzić chore, niepełnosprawne i częściej skazane na szybką śmierć. Szansę na potomstwo mogą stracić kobiety chore, które mogłyby skorzystać z metody in vitro. Takich kobiet jest w Polsce nawet 15 procent. Zatem zakaz pełny jak i obecny niepełny pozytywnych skutków demograficznych mieć nie będzie, natomiast urodzi się więcej kalek zostawianych w szpitalach. I o tym trzeba pisać a nie o manipulacjach PiS które są czytelne .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane