Jankowski: Ankieta sprawdzi savoir-vivre sędziego

autor: Andrzej Jankowski01.06.2010, 11:58; Aktualizacja: 01.06.2010, 12:08

Co trafi do kwestionariusza, nad którym pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • J. Bravo(2010-06-14 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę pokory
    Panie sędz. każdy jest oceniany: pracownik przez pracodawcę, jakość pełnomocników jest weryfikowana przez rynek (czy też powinna) a stan sędziowski - bezkarny. Ma Pan przecież w sądzie takich znajomych, o których wszyscy koledzy sędziowie mówią, że to "najsłabszy sędzia" w tym sądzie, a mimo to jest to osoba tak samo pewna swego stanowiska i dochodów jak ta najbardziej pracowita, ... smutne

    szablon pytań:
    1. czy rozprawy u tego Sędziego rozpoczynają się z opóźnieniem: a) zawsze; b) bardzo często c) tylko połowa;
    2. czy sędzia zapoznał się z aktami sprawy: a) tak; b) nie; b) pobieżnie tuż przed rozprawą (było słychać szum przeglądanych akt)

    Odpowiedz
  • Qimbuł(2010-06-04 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to jest, że składam odwołanie do wydziału wykonawczego,piszę w nim wyłączną kwintesencję prawdy i zgodnie z wezwaniem przychodzę na posiedzenie sądu a sędzia pyta mnie czy podtrzymuję swój wniosek odpowiadam: tak a ten: oddalam wniosek - to obraza sądu - pisząc prawdę robak a może śmieć obraził Cara a może samego Pana Boga. Taki sam śmierdziel jak każdy człek tego padołu ziemskiego lecz posiadający togi i już bez kija do niego nie podchodź - jak taki złośliwiec może osądzać innych. Albo do prokuratora składam wniosek o wznowienie śledztwa przedstawiając nowe nie rozpatrywane dowody w sprawie a ten mi je odrzuca insynuując mi że te dowody były już rozpatrywane we wcześniejszym postępowaniu. Ludzie wydłubujący sobie za biurkiem brud spod swoich pazurów powinni mieć inne zajęcia.

    Odpowiedz
  • pio(2010-06-03 00:40) Zgłoś naruszenie 00

    do mec - Wspaniały pomysł, chyba nawet wiem skąd go wziąłeś – ostatni tankowałeś paliwo i zauważyłeś tam urządzenie, które może uzdrowić wymiar sprawiedliwości. Genialne! Po wyroku każda ze stron oraz oczywiście ich pełnomocnicy wciskać będzie odpowiednią buźkę i już mamy gotowa ocenę. Brawo!

    Odpowiedz
  • fiz(2010-06-03 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    A od kiedy Sędzia nie jest urzędnikiem czyli pracownikiem Sądu, czyżby zmieniło się coś w systemie, bo o ile pamiętam to sam Sąd stwierdził że Prezes Sądu (jak i każdy Sędzia) jest normalnym urzędnikiem państwowym, oczywiście w kwestiach nie związanych z postępowaniem sądowym.

    Odpowiedz
  • luis(2010-06-02 00:33) Zgłoś naruszenie 00

    PUNKTUALNOŚĆ rozpoczynania rozpraw ;)
    brzmi zachęcająco ;)

    Odpowiedz
  • Maria(2010-06-02 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Sądy będą miały Dyrektorów a sędziowie będą kontrolowani i oceniani .Natomiast Prokuratorzy będą w pełni niezależni i niezawiśli. Czy ktoś tu zwariował ? Czy to realizacja polityki PiSu.

    Odpowiedz
  • sędz.(2010-06-01 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    @5 - "mec" - zapewne skrót od "mecenasa"? "Jakość obsługi"?! Hmm, a Pan szanowny, co zamówił, że mu się tak po... mieszało?

    Odpowiedz
  • mec(2010-06-01 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    powinna istnieć możliwość wypełniania takich ankiet przez strony, świadków, obserwatorów procesu. W wielu nowoczesnych instytucjach mamy możliwość oceniać w ten sposób jakość obsługi. Taka ankieta bardzo wpłynęłaby na zachowanie wielu polskich sędziów, o których zachowaniach lepiej nie mówić...

    Odpowiedz
  • 49 szablon(2010-06-01 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    1. Czy rączki sedziego są umyte ? (sprawdzić )
    2. Czy dłubie w nosie ? (wywiad środowiskowy)
    3. Czy ma czyste majciory ? ( pomacać )
    4. Czy przyjmuje odpowiednio głupawy i pokorny wyraz twarzy przed Jaśniepaństwem pełnomocnikiem ? ( tu od razu dwója , na zaś..)

    Odpowiedz
  • Franc(2010-06-01 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy Sędzia jest pracownikiem?
    To reprezentant III władzy - obok I i II.

    Odpowiedz
  • n(2010-06-01 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Spis rolny w przyszlym roku od kwietnia do czerwca.

    Odpowiedz
  • n(2010-06-01 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Danego pracowniika moze lepiej sprawdzac raz w roku, a wymagac od niego konrektnych rezultatow i sprawozdan itp.

    Odpowiedz