Sześć rzeczy, które próbują ukryć sprzedający mieszkania

Choć na polskim rynku nieruchomości panują coraz wyższe standardy, to nadal znajdują się osoby, których podejście do transakcji woła o pomstę do nieba. Próbują za wszelką cenę oszukać drugą stronę, tylko po to, by zarobić kilkaset złotych więcej na mieszkaniu, które sprzedają. Home Broker wskazuje sześć rzeczy, które najczęściej próbują ukryć zbywcy. Autor: Marcin Krasoń.

blok, mieszkanie

żródło: ShutterStock

2. Problemy z izolacją cieplną - kupowaną wiosną lub jesienią nieruchomość trudno jest samodzielnie ocenić pod kątem izolacji ciepła. Problemy z tym związane mają wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie oraz komfort życia i to nie tylko zimą. Może bowiem okazać się, że latem w mieszkaniu jest za ciepło, a założenie i utrzymanie systemu klimatyzacji to też niemały wydatek. Na problemy z uciekaniem ciepła najbardziej narażeni są właściciele mieszkań szczytowych na ostatnich piętrach, gdyż powierzchnia potencjalnej wymiany energii cieplnej jest największa. Jeszcze trudniej jest w przypadku mieszkań z poddaszem i skosami – wszelkie załamania i kąty w ścianach do dodatkowe mostki termiczne, czyli miejsca, gdzie jest większe ryzyko ucieczki ciepła. Najlepiej byłoby przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną, które pokaże różnice temperatur na ścianach i w narożnikach mieszkania. Do tego jednak wymagane są odpowiednie warunki – różnica pomiędzy temperaturą wewnątrz i na zewnątrz powinna wynosić co najmniej 10 stopni, co pozwala na rzetelne przeprowadzenie badania. No i badanie takie to wydatek kilkuset złotych.

statystyki

Komentarze (2)

  • dr.en(2016-01-31 21:50) Zgłoś naruszenie 30

    dlatego uważam, że przed tak poważną decyzją jak zakup mieszkania / domu warto wcześniej... wynająć je - nawet na kilka dni / tydzień. To rzadko stosowany sposób, ale b.niezawodny. Jeśli zaś sprzedający unika tego - prawdopodobnie coś jest na rzeczy.

    Odpowiedz
  • kelis(2016-02-05 11:18) Zgłoś naruszenie 12

    Najlepiej kupować od dewelopera, wiele problemów dotyczy jedynie rynku wtórnego. Arkadia Łomianki jest budynkiem świetnie zbudowanym i wykończonym, tam nie będzie problemów z wadami technicznymi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!