« Powrót do artykułu

Aplikacja to nie poligon doświadczalny

R.pr. Michał Paprocki: Radca prawny dając upoważnienie do prowadzenia sprawy aplikantowi powinien sprawdzić, czy orientuje się on dobrze w stanie faktycznym i prawnym danego przypadku.

Michał Paprocki

żródło: Materiały Prasowe

Michał Paprocki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • XYZ(2015-02-23 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  Płać dobrze aplikantowi, a nie będzie popełniał błędów i robił coś na "odwal się", a jeżeli twój aplikant nie ma motywacji do pracy, lub tyra w Tesco żeby opłacić apkę to nie dziw się, że popełnia błędy.

  Odpowiedz
 • mn(2015-02-23 17:21) Zgłoś naruszenie 00

  I dlatego właśnie powinno się zrezygnować z obecnego modelu kształcenia prawników. Wypowiedzi takie, jak wyżej, że na aplikacji nie ma miejsca na błędy dowodzi kompletnego braku kontaktu z rzeczywistością przez pana mecenasa lub jego zakłamania. Błędy popełniają nawet adwokaci i radcy prawni z wieloletnim doświadczeniem, więc nie ma co pieprzyć, że aplikant (czyli uczeń) nie może się pomylić. Wystarczy to rozumieć i pamiętać, jak to "wół cielęciem był".

  Odpowiedz
 • wjw(2015-02-23 21:13) Zgłoś naruszenie 00

  Co innego mylić się, a co innego przychodzić na rozprawę nieprzygotowanym co niestety u aplikantów obserwuję dość często...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!