« Powrót do artykułu

Dębowski: Informatyzacja to niezbędny element procesu usprawniania wymiaru sprawiedliwości

 Gdy wszyscy zastanawiają się, jak reformować wymiar sprawiedliwości, by procesy przebiegały szybciej i przyjaźniej dla obywatela; gdy nie milkną echa gorącego sporu o kształt polskiego wymiaru sprawiedliwości, na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawia się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zniesienia pełnomocnika rządu do spraw informatyzacji wymiaru sprawiedliwości (numer z wykazu prac legislacyjnych RD 225) - wskazuje Rafał Dębowski, adwokat, sekretarz NRA.

dokumenty firma komputer podatki

żródło: ShutterStock

Konieczne jest znaczące obniżenie opłat sądowych dla tych, którzy wybiorą elektroniczne biuro podawcze jako formę prowadzenia postępowania. Skarbowi Państwa i tak się to opłaci, bo koszty prowadzenia spraw rozpoznawanych drogą elektroniczną będą na pewno niższe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

  • człowiek 123(2017-09-06 10:17) Zgłoś naruszenie 61

    W kwietniu b.r. podłączyli komputery z naszego sądu do serwerów ministerstwa. Efekt - komputery zamiast minuty jak wcześniej, uruchamiają się ok. 7-8 minut (można iść na kawę), dokumenty word, excel, pdf, otwierają się ok. minuty. zamiast od razu jak poprzednio. Zamiast tu pisać o dalszej informatyzacji sądów, moze napiszce jak przywrócić stan sprzed kwietnia b.r., żeby komputery znów normalnie działały.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • As(2017-09-07 08:35) Zgłoś naruszenie 30

    100% komunikacji między Sądami i profesjonalnymi pełnomocnikami powinno iść online przez skrzynki ePUAP. Skończyło by się wiele kombinacji, a do tego gigantyczna oszczędność czasu i pieniędzy. Tak jak to już działa przed organami skarbowymi. Sorry - jeśli ktoś chce być profesjonalnym pełnomocnikiem, otrzymywać koszty zastępstwa i mieć inne małe przywileje - musi coś z siebie dać i nauczyć się obsługi skrzynki ePUAP.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama