Wiadomości z działu: Prawo

20 października 2017 r.

Błędem spadkobiercy nie może być nieznajomość przedmiotu spadku, pozostająca w związku przyczynowym z niedołożeniem przez niego należytej staranności w ustaleniu rzeczywistego stanu majątku spadkowego.

Odziedziczyłeś spadek? Sprawdź, czy nie musisz spłacić rat zaległych alimentów20 października 2017 r.

Według art. 922 § 1 kodeksu cywilnego, z chwilą śmierci dłużnika, spadkobiercy dziedziczą cały jego majątek, w tym konieczność spłaty zaległych rat alimentów. Jeśli były wyższe, niż 500 zł, które regulował Fundusz Alimentacyjny, to różnica między zasądzonym świadczeniem, a wypłacanym, wchodzi w skład spadku jako dług. Jednak można uniknąć tego zobowiązania zarówno za życia potencjalnego spadkodawcy, jak i po odziedziczeniu spadku.

20 października 2017 r.

Prezes PiS wychodzi z Belwederu po spotkaniu z Andrzejem Dudą

Czwarte spotkanie Duda-Kaczyński. "Prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS"20 października 2017 r.

- Prezydent Andrzej Duda ma zastrzeżenia do części poprawek PiS. Swoje uwagi w czasie spotkania z Jarosławem Kaczyńskim przekazał na piśmie - oświadczył po piątkowej rozmowie prezydenta z prezesem PiS Krzysztof Łapiński. Można się spodziewać kolejnego spotkania - dodał.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama