Wiadomości z działu: Prawo

23 lutego 2017 r.

Z pisma wynika, że w przypadku, gdy pojawią się wątpliwości co do tego, jak zakwalifikować dany list jako służbowy (który może być otwarty) czy jako prywatny, rozstrzygał je będzie… sędzia Muszyński.

Kontrolowanie korespondencji sędziów: TK zaprzeczając potwierdza informacje DGP23 lutego 2017 r.

Biuro Trybunału Konstytucyjnego wydało oświadczenie, w którym twierdzi, że nasze wczorajsze informacje o kontrolowaniu prywatnej korespondencji sędziów TK są nieprawdziwe. Jednocześnie z pisma, do którego dotarł Newsweek wynika, że wątpliwości co do tego czy dany list jest służbowy czy prywatny, a więc czy będzie otwarty czy nie, rozstrzyga sędzia Mariusz Muszyński.

23 lutego 2017 r.

Świadek ma się dowiedzieć, po co jest wzywany, gdzie i kiedy ma się stawić, jak usprawiedliwić ewentualną nieobecność, i co mu grozi, jeśli w sądzie się nie pojawi

Sąd napisze do Pana Świadka23 lutego 2017 r.

Do końca tygodnia każdy może zgłaszać uwagi do nowego formularza wezwania dla świadka w sprawie cywilnej. Nowy wzór opracował sędzia Jarosław Gwizdak z Sądu Rejonowego Katowice-Zachód oraz dr Tomasz Piekot z Pracowni Prostej Polszczyzny na Uniwersytecie Wrocławskim. Znalazły się w nim wszystkie wymagane informacje, o których mowa w art. 262 k.p.c., podane w przyjaznej i zrozumiałej formie.

Polecane

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama