Wiadomości z działu: Prawo

15 grudnia 2017 r.

Wójt może zwolnić wnioskodawcę z obowiązku uiszczenia opłaty, jeżeli przemawiają za tym względy materialne lub zdrowotne, a zainteresowany wystąpi z odpowiednim wnioskiem

Karta Dużej Rodziny 2018. Jakie zmiany15 grudnia 2017 r.

Karta Dużej Rodziny to środek identyfikujący członka rodziny wielodzietnej. Dokument poświadcza prawo właściciela do wielu zniżek i dodatkowych uprawnień, zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

15 grudnia 2017 r.

PiS nie zrezygnował wprawdzie z dwukadencyjności, zapowiada jednak wydłużenie kadencji do lat pięciu. Ale czy na pewno?

Ordynacja wyborcza według PiS: Walka o swoje czy z fałszerstwami15 grudnia 2017 r.

 Choć do wyborów samorządowych mamy jeszcze blisko rok, a do parlamentarnych niecałe dwa, posłowie już zafundowali nam wyborczy thriller. Wszystko za sprawą projektu posłów PiS o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

14 grudnia 2017 r.

Głosowania w Sejmie trwały 3,5 godziny

Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej14 grudnia 2017 r.

Sejm uchwalił w piątek zmiany w ordynacji wyborczej autorstwa PiS wraz z licznymi poprawkami tego klubu. Nowe rozwiązania to m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast liczona od wyborów samorządowych w 2018 r., JOW-y w gminach do 20 tys. Nie będzie głosowania korespondencyjnego.

14 grudnia 2017 r.

KE pracuje nad formułą nowego rozwiązania, wzorowanego na BTE

BTE powróci poprzez unijne salony. W wersji dla przedsiębiorców14 grudnia 2017 r.

(Nie)sławny bankowy tytuł egzekucyjny – umożliwiający przyspieszone ściągnięcie wierzytelności od dłużnika z pominięciem drogi sądowej – wkrótce może powrócić. Komisja Europejska intensywnie pracuje bowiem nad formułą nowego instrumentu prawnego ALS (ang. Accelerated Loan Security), którego zadaniem będzie lepsze zabezpieczenie kredytów i ułatwienie bankom dochodzenia roszczeń w przypadku opóźnienia ze spłatą. Jak dowiedzieliśmy się w Brukseli, w pierwszej połowie 2018 r. Komisja przedstawi szczegóły nowego rozwiązania.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama