Wiadomości z działu: Prawo

20 maja 2018 r.

Sugerowana klasyfikacja nie będzie też właściwa w przypadku udzielenia pomocy finansowej dla powiatu.

Czy paragraf 807 klasyfikacji jest właściwy dla wydatków związanych z obsługą długu 20 maja 2018 r.

Jestem skarbnikiem gminy i właśnie przygotowuję na sesję rady projekt uchwały zmieniającej budżet, która obejmie dwa nowe wydatki. Chodzi o 200 tys. zł na wydatki związane z obsługą długu. Czy klasyfikacja w dziale 758, rozdział 75814 i par. 8070 będzie właściwa? Poza tym planuję pomoc finansową dla powiatu na remont drogi powiatowej. Klasyfikuję ją w par. 2320. Czy RIO może to podważyć?

20 maja 2018 r.

Z prowadzeniem gospodarstwa rolnego wiąże się konieczność zaciągania zobowiązań.

Ograniczenia w egzekucji przeciwko rolnikowi. Komornik może być zobowiązany do umorzenia postępowania20 maja 2018 r.

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zawiera szczegółowe wyliczenie składników majątku, które w razie skierowania egzekucji sądowej przeciwko rolnikowi nie będą mogły być zajęte przez sądowy organ egzekucyjny celem zaspokojenia należności wierzycieli . Ustawodawca do katalogu składników gospodarstwa rolnego niezbędnych do jego prowadzenia zalicza szereg elementów. Warunkiem zastosowania ograniczeń egzekucji przewidzianych rozporządzeniem jest okoliczność, aby było to gospodarstwo prowadzone przez rolnika.

17 maja 2018 r.

Rafał Piech

Prezydent Siemianowic Śląskich: Polska krajem samych intelektualistów? To wielki błąd17 maja 2018 r.

Jak twierdzi włodarz, „ktoś kiedyś popełnił wielki błąd i pomyślał, że Polska będzie krajem samych intelektualistów”. - I po latach nagle się okazało, że mamy tylko inżynierów, magistrów, doktorów, a nie ma kto pracować! Młodzi po studiach nie mogą znaleźć zatrudnienia, ale nie mają też fachu w ręku – uważa Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane