Wiadomości z działu: Prawo

20 lutego 2017 r.

Małgorzata Kryszkiewicz / fot. Wojtek Górski

Kryszkiewicz: Prezydent się spotyka, karawana jedzie dalej20 lutego 2017 r.

Dziś prezydent spotka się z przedstawicielami porozumienia samorządów zawodowych i stowarzyszeń prawniczych. Zapewne padnie wiele uprzejmych słów, ważkich deklaracji i zapewnień o chęci wspólnego działania dla dobra wymiaru sprawiedliwości. A jedynym efektem spotkania będzie kilka oficjalnych zdjęć i krótka notka zamieszczona na prezydenckiej stronie internetowej.

20 lutego 2017 r.

Zbigniew Ziobro

Sejm i RPO: Wniosek Ziobry o zbadanie uchwał ws. TK bezzasadny20 lutego 2017 r.

Uchwała Sejmu z 2010 r., na mocy której sędziami Trybunału Konstytucyjnego zostali Stanisław Rymar, Piotr Tuleja i Marek Zubik, nie zawiera norm abstrakcyjnych i generalnych. A skoro tak, to nie może być oceniana przez TK. Do takich wniosków doszedł zarówno Sejm, jak i rzecznik praw obywatelskich, który postanowił przystąpić do postępowania toczącego się na wniosek prokuratora generalnego przed trybunałem.

18 lutego 2017 r.

W przypadku sprawy o odszkodowanie w grę wchodzą już dużo wyższe koszty dla osoby odpowiedzialnej za nieodśnieżony chodnik

Nieodśnieżony, śliski chodnik może nas sporo kosztować18 lutego 2017 r.

Zima z reguły daje się we znaki nie tylko kierowcom. Śnieg i lód są również dużym zagrożeniem dla pieszych. D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. przypomina, że właściciele i zarządcy prywatnych czy firmowych posesji powinni zadbać o swój fragment chodnika. Za jego nieodśnieżenie grozi wysoki mandat, a jeśli ktoś się na nim poślizgnie i dozna urazu, także pozew o odszkodowanie. Lepiej więc dmuchać na zimne, uczulają eksperci ubezpieczyciela.

Polecane

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama