Wiadomości z działu: Prawo

20 sierpnia 2017 r.

Piotr Łukasz Andrzejewski, były senator (bezpartyjny, w ostatnich wyborach ponownie startował z listy PiS), adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL, członek Trybunału Stanu

Członek Trybunału Stanu: Jestem prawnikiem, jestem za dobrą zmianą [WYWIAD]20 sierpnia 2017 r.

- W Polsce jest wielu uczciwych sędziów. Ale jak widzę niektórych funkcyjnych w KRS czy tych, którzy na manifestacjach politycznych krzyczą o łamaniu konstytucji, to myślę, że oni swoją karierę sprowadzają do dbania o interes swojej grupy zawodowej - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Łukasz Andrzejewski, były senator (bezpartyjny, w ostatnich wyborach ponownie startował z listy PiS), adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL, członek Trybunału Stanu.

17 sierpnia 2017 r.

Zapowiedź nowelizacji padła w odpowiedzi na wystąpienie rzecznika praw obywatelskich.

Prawo karne: Dwa tygodnie na przesłuchanie ofiary gwałtu17 sierpnia 2017 r.

Sądy będą zobowiązane przesłuchiwać ofiary gwałtu nie później niż w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia wniosku – taką zmianę w kodeksie postępowania karnego przygotowuje resort sprawiedliwości. Ma ona dotyczyć przestępstw z art. 197 (zgwałcenie), 198 (seksualne wykorzystanie niepoczytalności lub bezradności) oraz 199 kodeksu karnego (seksualne wykorzystanie stosunku zależności).

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama