Wiadomości z działu: Prawo

22 kwietnia 2017 r.

Jeżeli jeden z małżonków pozostających we wspólnym pożyciu nie spełnia ciążącego na nim obowiązku przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny, sąd może nakazać, a żeby wynagrodzenie za pracę albo inne należności przypadające temu małżonkowi były w całości lub w części wypłacane do rąk drugiego małżonka.

Alimenty bez rozwodu, czyli środki od małżonka na utrzymanie rodziny22 kwietnia 2017 r.

Małżonkowie są wzajemnie zobowiązani do wspólnego pożycia, wzajemnej pomocy, wierności i współdziałania. W trakcie trwania związku małżeńskiego nie jest możliwe uzyskanie alimentów - te może przyznać sąd dopiero wraz z rozwodem. Jednak jeśli w trakcie trwania małżeństwa jeden z małżonków nie łoży na zaspokojenie podstawowych potrzeb rodziny - wówczas możliwe jest sądowe nakazanie przekazywania części jego dochodów do ręki drugiego małżonka.

22 kwietnia 2017 r.

Od 2019 r. zaobserwujemy lawinowy spadek ilości kancelarii komorniczych w Polsce. Jeszcze w 2018 r. rozpoczną się masowe zwolnienia

System egzekucji w Polsce czeka zapaść. Nadejdą złote czasy dla dłużników [Opinia]22 kwietnia 2017 r.

Prowadzisz firmę, a Twój kontrahent zalega z płatnością? Jesteś samotną matką, a Twój były partner nie łoży na utrzymanie pociechy? Jesteś byłym pracownikiem, któremu nie wypłacono wynagrodzenia? Czy jesteś Kowalskim, któremu Nowak nie oddał pożyczonych pieniędzy? A może najemca nie zapłacił czynszu i zadłużył ci mieszkanie? A może po prostu cię oszukano, wygrałeś sprawę w sądzie i oczekujesz na wykonanie wyroku ? Jeśli tak, to posłuchaj.

21 kwietnia 2017 r.

Kiedy planują państwo wprowadzić w swoim urzędzie używanie danych biometrycznych pracowników?

Doradca minister cyfryzacji: Aby szerzej korzystać z biometrii, trzeba zmienić przepisy21 kwietnia 2017 r.

Rozważamy zmianę kodeksu pracy w takim kierunku, aby z jednej strony zapewnić poszanowanie prywatności obywateli, a z drugiej strony dać pracodawcom możliwość dostępu do pewnego zakresu danych pracownika - mówi dr Maciej Kawecki, doradca minister cyfryzacji, który zajmuje się dostosowaniem aktów prawnych do RODO.

21 kwietnia 2017 r.

Stanowisko GIODO niepokoi polskie firmy, uważają je za zbyt zachowawcze.

Czy pracodawcy zeskanują linie papilarne zatrudnionych? Biometria podbija rynek, ale dzieli urzędy21 kwietnia 2017 r.

W jakim stopniu biometria będzie mogła zagościć w polskich firmach, w dużej mierze rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach. W Ministerstwie Cyfryzacji trwają właśnie intensywne prace nad ustawami dostosowującymi krajowe przepisy do unijnego rozporządzenia RODO, regulującego kwestię ochrony danych osobowych. Co istotne, zmienić się ma kodeks pracy i niektórzy liczą na to, że wreszcie dopuszczalna będzie biometria w ewidencji czasu pracy.

20 kwietnia 2017 r.

Hanna Samson, Fot. Maksymilian Rigamonti

Hanna Samson: Patologia „dobrego domu”. Makabrę zasłaniano chrześcijańskimi wartościami [WYWIAD]20 kwietnia 2017 r.

- Proszę sobie wyobrazić, jaką siłę rażenia mogłyby mieć słowa Jarosława Kaczyńskiego potępiające przemoc domową. Zwłaszcza teraz, kiedy okazało się, że człowiek, który jeszcze do niedawna był w jego partii, to domowy terrorysta, bandyta, poniewierający, poniżający swoją żonę, znęcający się nad nią latami - stwierdza w wywiadzie z Magdaleną Rigamonti Hanna Samson, psycholożka, pisarka, publicystka. 

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama