Wiadomości z działu: Prawo

21 listopada 2017 r.

Nowe przepisy dotyczyłyby sklepów, ale też innych podmiotów, które instalują bramki wytwarzające pole elektromagnetyczne, jak lotniska, sądy czy urzędy.

Sklepowe bramki antykradzieżowe powinny być widoczne21 listopada 2017 r.

Czy ukrywanie bramek ochrony w sklepach będzie zakazane? Nad wprowadzeniem takich regulacji zastanawiać się będzie w tym tygodniu komisja ds. petycji. Nie chodzi bynajmniej o ułatwienia dla sklepowych złodziei, lecz dla osób korzystających z medycznych stymulatorów. Działanie tych ostatnich mogą zakłócać urządzenia antykradzieżowe, które emitują pole elektromagnetyczne.

21 listopada 2017 r.

Nowa regulacja ma jednocześnie pewne mankamenty

Koniec z cenzurą prewencyjną. W Polsce podniesie się poziom wolności słowa?21 listopada 2017 r.

Po ponad 30 latach od uchwalenia prawa prasowego doczekaliśmy się reformy regulacji autoryzacji wypowiedzi prasowej, która dotychczas służyła często jako bat na media i narzędzie blokowania publikacji. Zmiany dotyczą nie tylko dziennikarzy, ale także wszystkich, którzy współpracują z mediami jako osoby udzielające komentarzy czy wywiadów. Czy przyjęta nowelizacja to krok w stronę podniesienia poziomu wolności słowa w Polsce?

21 listopada 2017 r.

Gala Rising Stars 2017

Rising Stars 2017: Pierwsza dziesiątka wschodzących gwiazd prawa21 listopada 2017 r.

W 6. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer przede wszystkim liczyły się innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szczególnie cenne były przedstawione rekomendacje i opinie przełożonych, współpracowników czy klientów oraz skala zaangażowania pro bono. No i istotny był wiek – góra 35 lat.

21 listopada 2017 r.

Właśnie takie projekty indykatywne mają być ratunkiem dla e-administracji.

Kłopoty z budową e-administracji ciągną się niczym brazylijska telenowela21 listopada 2017 r.

W ostatnim konkursie o dotacje na budowę e-systemów dla urzędów zgłosiło się siedem instytucji. Tylko jedna przeszła weryfikację. PUESC, czyli Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych z dofinansowaniem o wysokości 143,4 mln zł jako jedyny projekt zgłoszony w piątym już konkursie na dofinansowanie e-systemów przeszła pozytywnie ocenę ekspertów.

20 listopada 2017 r.

O ile polski model przewiduje wtórną odpowiedzialność podmiotów zbiorowych, o tyle w krajach zachodnich dominuje model karnej odpowiedzialności korporacji, w ramach którego postępowania wobec osoby fizycznej i spółki zazwyczaj toczą się łącznie

Polska pobłaża spółkom winnym nadużyć20 listopada 2017 r.

Funkcjonująca od 14 lat ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych wyraźnie odstaje nie tylko od standardów wypracowanych przez organizacje międzynarodowe, lecz także uregulowań obowiązujących w większości państw unijnych. To jeden z najważniejszych wniosków, jaki płynie ze zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości konferencji na temat karania spółek i innych osób prawnych za przestępstwa popełniane przez pracowników.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama