Wiadomości z działu: Prawo

24 maja 2017 r.

Buty, które nosimy mogą być ręcznie szyte przez pracujące chałupniczo kobiety. Te pracownice zazwyczaj mają niewiele praw, żadnej pewności zatrudnienia i są w ogromnym stopniu narażone na wyzyskiwanie przez pracodawcę.

Kto stoi za twoimi butami? Realia pracy w Indiach24 maja 2017 r.

- Kiedy w kwietniu 2013 r. zawalił się budynek Rana Plaza i zginęło ponad 1000 osób, zidentyfikowanie firm zlecających produkcję w tamtejszych fabrykach miało kluczowe znaczenie w ustaleniu odpowiedzialności, a następnie zapewnieniu odszkodowań ofiarom. Jedynym sposobem identyfikacji tych europejskich firm było szukanie metek na gruzach Rana Plaza. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dlatego potrzebna jest jawność łańcuchów dostaw – mówi Joanna Szabuńko z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

24 maja 2017 r.

Skargę na czynności egzekucyjne zobowiązany może wnieść w terminie 14 dni od zawiadomienia go o danej czynności

Ustawa z 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (cz. 7)24 maja 2017 r.

Przedstawiamy siódmą część komentarza, w której omawiamy m.in. trzy środki prawne przysługujące w egzekucji administracyjnej. Pierwszym z nich jest zarzut, do którego ma prawo zobowiązany. Przesłanki jego wnoszenia przeanalizowane zostały w poprzedniej części, w której wskazano też wymogi formalnoprawne, jakie musi spełniać pismo zobowiązanego w tym zakresie.

24 maja 2017 r.

Małgorzata Kryszkiewicz / fot. Wojtek Górski

Kryszkiewicz: Wrogów minister już zna, teraz poszuka sojuszników. Wśród sędziów24 maja 2017 r.

Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu posłowie mają się pochylić nad projektem zmian w prawie o ustroju sądów powszechnych. Zawarte w nim przepisy pozwolą ministrowi sprawiedliwości dokonywać czystek w szeregach prezesów sądów. I choć nowe rozwiązania mają wejść w życie już 1 lipca br., to coś mi podpowiada, że na spektakl toczących się prezesowskich głów przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama