statystyki

Nie zawsze trzeba płacić za przedłużenie prawa do grobu

autor: Piotr Pieńkosz31.10.2016, 09:52; Aktualizacja: 31.10.2016, 10:15
grób, cmentarz

Zgodnie z ogólną zasadą grób nie może być użyty do ponownego chowania przed upływem 20 lat.źródło: ShutterStock

Pisali państwo niedawno, że przy wieloosobowych grobach murowanych nie wnosi się opłat za przedłużenie prawa do nich. Tymczasem porządkując właśnie tego typu grób moich rodziców, znalazłam przyklejoną do pomnika tabliczkę z informacją od zarządcy cmentarza komunalnego: „Grób przeznaczony do likwidacji z powodu braku opłaty”. Od pracowników nekropolii dowiedziałam się, że powodem planowanej likwidacji jest upływ 20 lat od momentu pogrzebania zwłok w tej mogile. Wobec sprzecznych informacji chciałabym upewnić się, czy powinnam zapłacić – pisze pani Anna.

Nie. Żądanie zarządcy cmentarza jest nieuprawnione, a po stronie czytelniczki stoją zarówno przepisy, jak i orzecznictwo sądowe. Ale po kolei.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ?(2017-03-02 13:12) Zgłoś naruszenie 22

    Po ilu latach nieplacenia za przechowywanie tych brylantow mam prawo je zlikwidowac i w jaki sposob?Najprosciej byloby je po prostu spalic a popiol jako nieszkodliwy mozna wysypac gdziekolwiek.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane