statystyki

Gdy adwokat zachowuje się arogancko

19.09.2016, 06:55; Aktualizacja: 19.09.2016, 07:18

Mecenas musi w sposób szczególnie pilny przestrzegać obowiązujących przepisów. A gdy naruszy porządek prawny, powinien okazać skruchę, a nie zaogniać sytuację.

Reklama


W niniejszej sprawie funkcjonariusze policji podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn spożywających alkohol w przejściu podziemnym.

Jeden z nich został ukarany mandatem karnym. Drugi zaś - adwokat - odmówił jego przyjęcia. Poproszony z kolei o okazanie dokumentu tożsamości wyciągnął wizytówkę. Gdy policjanci ponowili prośbę, stwierdził, że dowodu nie okaże, bo go nie posiada. W trakcie kontroli osobistej mecenasa okazało się, że jednak ma go przy sobie.

Przesłuchany w charakterze obwinionego mecenas nie przyznał się do popełnienia wykroczenia. Odnosząc się do kwestii spożywania alkoholu w miejscu publicznym wbrew zakazowi stwierdził, że w związku z tym wykroczeniem otrzymał już od policjantów pouczenie.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama