statystyki

Sędziom nie uda się uciec od polityki [OPINIA]

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.09.2016, 07:19; Aktualizacja: 06.09.2016, 07:57
Obecnie sytuacja wygląda tak, że w tym konflikcie sędziowie ustawili się po jednej stronie muru, a politycy po drugiej. I tak oto i jedna, i druga strona mówi do ściany

Obecnie sytuacja wygląda tak, że w tym konflikcie sędziowie ustawili się po jednej stronie muru, a politycy po drugiej. I tak oto i jedna, i druga strona mówi do ścianyźródło: ShutterStock

Odpowiedzi na pytania związane z zakończonym niedawno kongresem sędziów oraz stanem sądownictwa udziela Marek Celej sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, przedstawiciel prezydenta w Krajowej Radzie Sądownictwa w latach 1998–2006.

Za nami nadzwyczajny kongres sędziów. Przez samo środowisko określany jako epokowy, przełomowy czy też historyczny. Z kolei przez polityków w najlepszym razie bagatelizowany. Jak pan ocenia to, co działo się w sobotę w Warszawie?

To dobrze, że kongres się odbył. Środowisko pokazało, że potrafi się zjednoczyć, jeżeli chodzi o ochronę pewnych ważnych wartości. Chcę jednak przypomnieć, że nie był to pierwszy kongres sędziów, choć jako jedyny został określony mianem „nadzwyczajnego”. Przywołam chociażby wydarzenie z 1999 r., którego byłem współorganizatorem z ramienia biura Krajowej Rady Sądownictwa.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • lombard(2016-09-06 08:53) Zgłoś naruszenie 1618

  Te głupawe pyskówki sędziow na tym spędzie, to kabotyńskie zachowanie Rzeplińskiego w stylu idola popkultury na scenie i wreszcie hołdowanie odzie do młodości - to jak świat wg Monthy Pytona. Odlot!! ----------Zajmowanie się na zjeździe kotem Kaczyńskiego pokazuje jakie mają zryte umysły ci sędziowie, którzy chcieli zachować swoje przywileje od czasów PZPR i nie dopuścić do naprawy Polski dla Polaków.

  Odpowiedz
 • drwal(2016-09-06 08:50) Zgłoś naruszenie 1418

  Słuchając wystąpień niektórych sędziów w trakcie kongresu, miałem wrażenie, że słucham manifestów politycznych, a nie analiz dotyczących poprawy funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • sa(2016-09-06 08:12) Zgłoś naruszenie 1220

  >KRS. Ta "sitwa jak mówił ważny decydent" nie przeszła ,żadnej porządnej lustracji, siedzą tam ludzie z czasów PRL z nawykami wypaczonymi i morale ,mówią nic nie zmieniać bo nam tak dobrze . Szanowne gremium +KRS nam z tym nie dobrze ,nie chcemy tak jak w PRL, oczyście szeregi korpo skutecznie-temida ma być z tymi przywilejami czysta jak żona cezara ,bo afera za aferą .Zajmujecie hejtem, a nie tym co nas niepokoi, jest uciążliwe w sądach, rozumiecie to Państwo ???.Nowy rządzie ,żadnych podwyżek po 1 tys. (tylko tyle co em.rencistom)bo niby RP nie ma kasy, dopóki się nie zreformują ,nie oczyszczą szeregów z byle jakości, przekrętów -afery info media , korupcji widzianym okiem małego Kazia itp.

  Odpowiedz
 • dedal(2016-09-06 09:06) Zgłoś naruszenie 52

  cała trójka do spowiedzi!

  Odpowiedz
 • windykator(2016-09-06 13:02) Zgłoś naruszenie 49

  Tak powinien postępować każdy sędzia z daleka od polityki,kumoterstwa,telewizorni i usługach rządzących,niezależność,sprawiedliwość,tylko tak odbudujecie zaufanie obywateli,wcześniej lustracja ! ! !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane