Zoll na Kongresie Sędziów: To nie spór polityczny, ale walka przeciwko powrotowi do czasów PRL

03.09.2016, 15:38; Aktualizacja: 03.09.2016, 15:44
Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich nt. sytuacji sądownictwa w Polsce.

Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich nt. sytuacji sądownictwa w Polsce.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

W Polsce prowadzimy dzisiaj nie spór polityczny lub prawny, lecz walkę w obronie demokratycznego ustroju państwa - mówił na nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich prof. Andrzej Zoll, którego słowa przytacza tvn24.pl

Reklama


Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • obserwator(2016-09-03 16:37) Zgłoś naruszenie 238

    O biedactwa, mówią o powrocie do PRL. Prawie każdy z tych panów, ma przeszłość ściśle związaną, ze służbami PRL. Jedna wielka klika i mafia.

    Odpowiedz
  • Bert(2016-09-03 18:59) Zgłoś naruszenie 178

    Dekomunizacja tego towarzystwa jest niezbędna. O jakiej niezawisłości sędziowskiej można w ogóle mówić, gdy taki sędzia zaczynał karierę pod egidą PZPR, albo jako jej członek. Taka osoba nie ma elementarnych kwalifikacji etycznych, żeby wykonywać wymiar sprawiedliwości albo oceniać zgodność przepisów z Konstytucją.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Przykro ...(2016-09-03 16:23) Zgłoś naruszenie 161

    .... ale takiego syfu w PRL-u nie było .

    Odpowiedz
  • zatroskany(2016-09-03 19:39) Zgłoś naruszenie 155

    Na koniec myślałem ,że grają hymn ZSRR albo międzynarodówke ale nie to był hymn Unii Europejskie. Zresztą co za różnica . Kongres z udziałem polityków opozycji dał sądownictwu " gwarancje bezpieczeństwa" takie jak kiedyś Józef BECK przywiózł z Londynu .Byleby nie ucierpieli szeregowi liniowi sędziowie bo nie dla wszystkich nowa symboliczna szosa zaleszczycka. Dziękujemy

    Odpowiedz
  • obiektywny, apolityczny(2016-09-03 18:38) Zgłoś naruszenie 146

    Skoro to nie jest polityczny spektakl to o robią tam politycy np. Pan Petru.

    Odpowiedz
  • dość już tych quasipuczy(2016-09-04 09:20) Zgłoś naruszenie 138

    Panie profesorze, sędziowie na tym kongresie właśnie stracili przymiot bezstronności. Stanęli po stronie PO - a przeciwko nam. Stali się politykami. Gdyby jeszcze było to w dobrej sprawie. Ale tutaj to obrona Rzeplińskiego i jego bezprawnych decyzji jako prezesa TK. Zignorowanie obowiązującej ustawy i orzekanie na podstawie uchylonych przepisów - przecież do tego sprowadza się spór o TK. Sejm uchwalił ustawę, ustawa o TK weszła w życie, każdy obywatel w tym również Rzepliński miał obowiązek stosować obowiązującą ustawę. Nie zastosował jej, bo dla niego lepiej było stosować ustawę, która na ten moment była uchylona. Przecież to elementarz prawa. Nawet my to rozumiemy, więc profesorowie tym bardziej powinni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-09-03 20:54) Zgłoś naruszenie 116

    Franzolli od rzeczy . W PRL-u brylował na salonach , a teraz przemyka się z POdkulonym ogonem .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antykoleś(2016-09-04 07:55) Zgłoś naruszenie 105

    Zoll oszalał? Może go jakiś lekarz powinien zbadać, bo widać, że facet cierpi na groźne fobie...

    Odpowiedz
  • xc(2016-09-04 11:01) Zgłoś naruszenie 103

    Panie Profesorze. Co Pan robił w czasie PRL, w jaki sposób wałczył Pan o niezawisłość sędziów w PRL ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dsfs(2016-09-03 16:25) Zgłoś naruszenie 62

    Czy Prezydent RP olał to zgromadzenie jak wynika to z fotografii?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • vic...(2016-09-03 23:52) Zgłoś naruszenie 43

    popieram przykro, że gdy nie było kwestii politycznych w PRL-u sądy były uczciwe, rzetelne, merytoryczne i sprawiedliwe dla każdego zwykłego obywatela, bo ja i moi znajomi mamy porównanie i to wielokrotne obu systemów, więc to nie były przypadki

    Odpowiedz
  • sn(2016-09-05 14:24) Zgłoś naruszenie 20

    Panie Profesorze ! Jak możemy temu gremium KRS uwierzyć jak ta cała "sitwa jak mówił ważny człowiek" działa od lat ,nie potrafi się oczyścić,wykasować skutecznie złych ludzi ze swoich szeregów ,rozmydla afery -info media co tygodniowe. Tym samym daje rządowi pole do popisu na skróty , na żądanie ludu RP. Tak ważny organ władzy, a jak ma niskie poparcie społeczne -do przemyślenia pilnego przez KRS !!!!.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2016-09-06 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    Dla PIS każdy głos piętnujący ich bezprawie i łamanie Konstytucji jest naturalnie działalnością polityczną. Jeśli bowiem politycy dla osiągnięcia celów politycznych łamią prawo, to sędzia strzegący prawa utrudnia im osiągniecie ich politycznego celu. Zatem dla polityków PIS przestrzeganie prawa jest działaniem politycznym. Jasne?

    Odpowiedz