statystyki

Mec. Majewski chce zawieszenia go w funkcji dziakana ORA. Chodzi o reprywatyzację

31.08.2016, 20:50; Aktualizacja: 01.09.2016, 07:48
prawo

Majewski powiedział, że ORA wybierze jednego z jego zastępców, by tymczasowo pełnił obowiązki dziekanaźródło: ShutterStock

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Grzegorz Majewski zwrócił się o zawieszenie go w tej funkcji w związku z kontrowersjami wokół zwrotu działki obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70.

Reklama


Reklama


Mec. Grzegorz Majewski

Mec. Grzegorz Majewski

źródło: Agencja Gazeta

"W związku z medialnym szumem wokół całej sprawy i chcąc transparentnie ją wyjaśnić; żeby nie było żadnych podejrzeń, że w jakikolwiek sposób wpływam na to wyjaśnienie, poprosiłem koleżanki i kolegów z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, żeby przyjęli moje zawieszenie w pełnieniu obowiązków dziekana ORA i aby podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie" - powiedział PAP Majewski w środę wieczorem. Informację o jego decyzji podały telewizyjne "Wiadomości".

Majewski powiedział PAP, że ORA wybierze jednego z jego zastępców, by tymczasowo pełnił obowiązki dziekana do czasu wyjaśnienia wątpliwości i zarzutów podnoszonych wobec niego.

Rada w uchwale poinformowała, że przyjęła oświadczenie Majewskiego do wiadomości i powierzyła pełnienie obowiązków dziekana ORA wicedziekan adw. Katarzynie Gajowniczek–Pruszyńskiej.

Chodzi o sprawę działki obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce, mimo że wcześniej b. współwłaścicielowi nieruchomości, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej. Wartość działki szacowana jest nawet na 160 mln zł.

Według "Gazety Wyborczej" w 2012 r. działający w imieniu trójki prawników (którzy nabyli roszczenia do działki od spadkobierców) mec. Robert Nowaczyk odebrał od ówczesnego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakuba Rudnickiego decyzję o zwrocie działki - Rudnicki kilka tygodni później zrezygnował z pracy w ratuszu. Jak pisał "Super Express", jednym z tych trzech prawników był Grzegorz Majewski. Z prośbą o wyjaśnienie zwróciła się do niego w ub. tygodniu Naczelna Rada Adwokacka.

Ponadto w środę media podały, że żona Majewskiego, Katarzyna, pracowała w Biurze Gospodarki Nieruchomościami; rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział, że Majewska została zwolniona.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

 • Windykator(2016-09-01 08:10) Odpowiedz 70

  do @ EWA - Portal Guardian przynosi kolejne rewelacje. - Dwóch wysokich rangą urzędników Korei Północnej miało zostać rozstrzelanych za pomocą działka przeciwlotniczego. Do egzekucji doszło na poligonie wojskowym w Pjongjangu.Głównym powodem kary śmierci była korupcja .------------------------------------------------------------------------------------ Przed wojną w Polsce za korupcję , przywłaszczenie publicznego mienia , nie dokładne wykonywanie pracy czy zaniżenie podatku była kara śmierci przez rozstrzelanie

 • konstytucjonalistka(2016-09-01 08:30) Odpowiedz 60

  Jak widać korporacje prawnicze nie chronią przed wątpliwymi etycznie zachowaniami swoich członków. Przypomnijmy nie mniej słynną aferę mec. D., jeszcze niedawno męża Pierwszej Bratanicy. W zasadzie wychodzi na to, że są to tylko i wyłącznie zwykłe monopole, mające ograniczać wolny wybór Polaków. PIS dużo obiecywał w sprawie uwolnienia zawodów prawniczych, ale odkąd zwiększyła się liczba adwokatów w tej partii, a także Pierwsza Bratanica zostałą adwokatem - PIS zmienił linię partii. Jak to mówią, punk widzenia, zależy od punktu siedzenia....

 • sa(2016-09-01 09:48) Odpowiedz 40

  Ryba gnije od głowy ,to kolejna pozostała afera tych POpartychPSL. To skorumpowane towarzystwo ,sitwy kolesi, tak sądzi lud. Jak najszybciej zrobić przegląd spraw i oczyścić, na wielu szczeblach władzy RPi korpo , bo szkodzi to całemu Państwu. My za to później płacimy - nie partie, które z kapelusza prezia lub sitwa korpo , wpychają na stanowiska takich ludzi. My nie chcemy tego i mamy prawo egzekwować od urzędników,zawodów zaufania , opłacanych z naszych podatków-opłat , uczciwości ,fachowości, staranności w pracy .

 • EWA (2016-09-01 07:46) Odpowiedz 40

  moze wreszcie dojdzie sie prawdy , kto kogo okradl i kto dzialal na rzecz szkody spoleczenstwa i kasy Skarbu Polakow - czyli Panstwa Polskiego! W Turcji przywrocono kare smierci. Gomulka za przestepstwa przeciwko Polsce i Polakom - gospodarcze znaczy sie - wykonal 4 kary smierci!!!! Czy wreszcie przywrocona zostanie za takie dzialania kara smierci dla t

 • seba (2016-09-01 08:35) Odpowiedz 40

  do Windykator---rozstrzelanie działkiem a później składanie ciała do torby plastikowej ?, ma fantazję ten Kim....

 • Guido(2016-09-01 23:20) Odpowiedz 30

  No niestety ale postawa takiego Majewskiego daje argumenty MS i prezesowi. Niestety jak po ich wywodach w TVN kolejną informacją jest "nagonka" na żonę adwokata majewskiego, która biedaczka nie mogła spytać się męża czy aby przypadkiem nie odzyskuje nieruchomości - pokazuje elektoratowi PIS że tylko oni zwalczą korupcję w stolicy. I czy nie mają racji? Wstyd gościu schowaj się lepiej pod ziemię

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama