statystyki

Rozwód syna nie uderza w godność osobistą teściowej

autor: Anna Krzyżanowska24.08.2016, 07:26; Aktualizacja: 24.08.2016, 09:23
rozwód

Niewierność małżeńska nie stanowi rażącej niewdzięczności wobec teściów jako darczyńcówźródło: ShutterStock

Będąca przyczyną rozwodu niewierność małżeńska nie stanowi rażącej niewdzięczności wobec teściów jako darczyńców – stwierdził Sąd Rejonowy w Opocznie. Rozpoznawał on sprawę z powództwa kobiety, która domagała się zobowiązania byłej synowej do złożenia oświadczenia woli co do przeniesienia na teściową własności nieruchomości. Chodziło o udziały w kilku działkach, które kobieta przekazała w drodze darowizny synowi i synowej w 2006 roku. Po ich rozwodzie – orzeczonym z winy synowej – chciała ziemię odzyskać.

Zgodnie bowiem z art. 898 par. 1 kodeksu cywilnego darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności. Po notarialnym odwołaniu darowizny kobieta próbowała więc dowieść przed sądem, że ekssynowa w sposób zarówno pośredni, jak i bezpośredni, „celowo w sposób krzywdzący w stosunku do jej osoby, okazywała jej nieuzasadnioną wrogość, zmierzając do doprowadzenia jej do rozstroju zdrowia”. Sąd nie dał jednak wiary tym zarzutom, tym bardziej że materiał dowodowy wskazywał raczej na to, że do kontaktu między kobietami nie dochodziło.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane