Publikacja porusza wiele aktualnych tematów związanych z wyzwaniami i potencjalnymi problemami, które będą miały znaczenie w najbliższych latach dla większości instytucji finansowych w Polsce. Czytelnik znajdzie w niej informacje na temat bezpieczeństwa i wymiany informacji, zagrożeń cybersecurity, jak również nowych tendencji w opracowywaniu produktów i usług finansowych (m.in. FinTech).

Książka przedstawia także najważniejsze rekomendacje dotyczące nowych wyzwań z punktu widzenia przyszłości usług finansowych, zwłaszcza w kontekście bankowości mobilnej, bezpieczeństwa transakcji płatniczych, technologii blockchain, wielokanałowości dystrybucji produktów i usług finansowych, czy chmury obliczeniowej.

Prawnicy Bird & Bird – Maciej Gawroński (partner zarządzający), Sławomir Szepietowski (partner kierujący praktyką bankowości i finansów) oraz Adam Łukaszewski (junior associate w zespole bankowości i finansów), są autorami rozdziału poświęconego rekomendacji PSD2 (ang. Payment Services Directive). To nowa wersja dyrektywy w sprawie usług płatniczych, która będzie miała fundamentalny wpływ na przyszły model biznesowy banków w Polsce i Europie.

"Wyzwania informatyki bankowej 2016" można pobrać TUTAJ.

PS