statystyki

Potencjał danych publicznych wciąż niewykorzystany

autor: Urszula Mirowska-Łoskot03.06.2016, 00:00; Aktualizacja: 03.06.2016, 06:32

Zdaniem ekspertów rynek informacji sektora publicznego ma olbrzymi potencjał. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni pomysł. I korzystać, czego dowodem są liczne aplikacje na całym świecie.

W 2014 r. rynek informacji sektora publicznego (ISP) w Polsce był wart 114 mln zł, a tylko w ciągu kilku najbliższych lat może urosnąć do 431 mln zł. Tak wynika z szacunków Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych.

– Ponowne wykorzystanie ISP to przede wszystkim ogromne możliwości dla przedsiębiorców – mówi Alek Tarkowski, dyrektor Centrum Cyfrowego Projekt: Polska.

Open data dla wszystkich

Informacje sektora publicznego mogą wykorzystać zarówno ci przedsiębiorcy, którzy już obecnie działają na rynku (np. do lepszego prowadzenia biznesu, szacowania ryzyka czy pozyskiwania informacji na temat planowanych inwestycji), jak i ci, którzy dopiero się zastanawiają, jaką firmę otworzyć, by osiągnąć sukces. Dane od urzędów, z archiwów, instytutów czy nawet bibliotek mogą przydać się do tego, aby stworzyć na ich podstawie zupełnie nowy model biznesowy.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane