statystyki

KRS zaniepokojona próbami dyskredytowania Trybunału Konstytucyjnego

10.03.2016, 14:20; Aktualizacja: 10.03.2016, 14:29
Trybunał konstytucyjny

Stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa ws. wyroku TKźródło: PAP

W związku ze środowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła oświadczenie.

reklama


reklama


Stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 10 marca 2016 r. w przedmiocie publicznych wypowiedzi odnośnie do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 r.

Krajowa Rada Sądownictwa z niepokojem odnosi się do medialnych wypowiedzi dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 r., które kwestionują pozycję Trybunału Konstytucyjnego.

Zasada trójpodziału władzy ustawodawczej, wykonawczej oraz sądowniczej jest fundamentem demokratycznego państwa prawnego.

Krajowa Rada Sądownictwa apeluje więc o przestrzeganie podstawowych zasad ustrojowych wynikających z Konstytucji.

reklama


Źródło:PAP

Polecane

reklama

  • Kuba(2016-03-10 14:46) Odpowiedz 136

    ....Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje StatusQuo niż z reprezentantami najwyższych wartości. Oni nie chcą sami iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitów uważają że wówczas żyli by nędznie............. Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa przez nich na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . .....To przez tych wykształciuchów Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Już Bronek Komor oświadczył, że wybór 5 sędziów przez poprzednią kadencje to był błąd POlityczny !! przed którym Was przestrzegał.Zrobiliście sami zamach próbując zagwarantować sobie koryta a kiedy Wam nie wyszedł mówicie „przepraszamy” ale dalej chcemy mieć te koryta!I --i usłyszałem przeraźliwy kwik podobny do brzmienia Świń odrywanych od koryta gdy przed Nimi On -Petru ", --darł się najmocniej, robiąc sobie na tych frajerach przez ekran krypto-reklamę .

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Ciekawe.(2016-03-10 15:06) Odpowiedz 91

    Cholera --chłopcy Oligarchi Sądowniczej --rodzin zamkniętych w samych sobie nie protestowali jak w szalonym trybie Robotnicy nawet Ci zatrudnieni od 15r życia byli okradani z wieku emerytalnego ,nie protestowali także jak okradano z tego wieku wstecznie ,zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach ,nie-protestowali jak okradano ludzi którzy za komuny i postkomuny miel po 1000 dni ponad ustawowo i nikt tego nie wykazuje na świadectwach pracy do dziś chociaż na odwrót ART 12 Ustawy o Emeryturach POdmostowych. Nieprotestowali jak Tusk wyrzucał do kosza miliony podpisów społecznych!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • jorry123(2016-03-10 15:06) Odpowiedz 81

    To może niech Krajowa Rada Sądownictwa zaapeluje do Rzeplińskiego, aby ten respektował obowiązujące prawo i wreszcie doliczył się, że ma 15 legalnie wybranych sędziów w Trybunale. Bo łamania prawa przez Rzeplińskiego rada jakoś nie chce widzieć, co powoduje, że nie można mieć zaufania do jej poczynań.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • mądra(2016-03-10 15:16) Odpowiedz 62

    Art. 197 Konstytucji : Organizację TK oraz tryb postępowania przed TK określa ustawa. Koniec - finito. Konstytucja nie przewiduje w żadnym przypadku rozpatrywania tej ustawy przez ten sam trybunał. Do roboty w ramach ustawy. Została już dawno ogłoszona.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Seer(2016-03-10 15:11) Odpowiedz 20

    To niech zrobia pochod rodzin prawniczychw tej sprawie

  • TK DYSKREDYTUJE SIEBIE SAM(2016-03-10 17:06) Odpowiedz 21

    To TK narusza zasadę trójpodziału władzy. TK tworzy sobie jakieś doraźnie wymyślane zasady, które dziwnym trafem znajduje w maleńkim artykule 2 konstytucji. Żenujące wyroki TK - to już standard tego politycznego organu. TK - to organ potrzebny Polakom jak rybie rower.

  • adam(2016-03-10 16:57) Odpowiedz 10

    POLACY !!! Obecnie w Polsce najwiekszym zagrożeniem dla demokracji sa niemieckie media oraz Trybunał KIoinstytucyjny. Jeszcze niedawno 14 z 15 sędziów Trybunało zostało wybranych przez reprezentantów mniej niż 6% obywateli. Do tego złamania demokracji dorpowadziło PO i PSL. Niemcom bardzo pasuje takie rozwiązanie poniewaz im w ogóle nie chodzi ani o prawa człowieka ani o demojkrację im chodzi o utrzymanie dla Polski statusu niemieckiej a ściślej niemiecko-ropsyjsko-USmańskiej kolonii w której interesów Niemiec i tych 6% fornali będzie bronił Trybunał Konstytucyjny. Tymczasem Trybunał powinien być reprezentatywny dla conajmniej 60% obywateli a wszystkie procedury maksymalnie spluralizowane a więc obrady w pełnym składzie, kwalifikowana wiekszośc tak aby interesy jak największej częsci naszego narodu były chronione przez tych prawników. Brednie w stylu sedzia nie ma poglądów politycznych i jest bezstronny mozna było opowiadać 200 lat temu dzieciom w przedszkolu!!

  • paj(2016-03-10 15:43) Odpowiedz 03

    taś taś klakierki do zagrody:)