statystyki

Znaki towarowe: Zmiany w uznawaniu rejestracji międzynarodowych

11.03.2016, 18:00
Symbol znaku towarowego

Właściciele wcześniejszych praw znajdą się w mniej komfortowej sytuacji. Po zmianach samodzielnie będą musieli prowadzić monitoring znaków towarowych wyznaczonych do ochrony w Polsce i w razie potrzeby składać sprzeciwy wobec uznania w Polsce ochrony nowych, kolizyjnych znaków towarowych.źródło: ShutterStock

Modyfikacje zajdą też w procedurze uznawania w Polsce skutków rejestracji znaków międzynarodowych zarejestrowanych w trybie porozumienia oraz protokołu madryckiego o międzynarodowej rejestracji znaków.

Zgodnie z nowym systemem sprzeciwowym Urząd Patentowy RP będzie przeprowadzał jedynie badanie formalnoprawne i sprawdzał wyłącznie bezwzględne przesłanki udzielenia ochrony.

Zmiana systemu na pewno nie jest korzystna dla właścicieli wcześniejszych praw. W praktyce oznacza to, że właściciele wcześniejszych praw powinni prowadzić własny monitoring znaków towarowych wyznaczonych do ochrony w Polsce i w razie potrzeby składać sprzeciwy wobec uznania w Polsce ochrony nowych, kolizyjnych znaków towarowych. Nakłada to zatem na nich dodatkowy obowiązek i wiąże się z ponoszeniem kosztów postępowania w sprawie ewentualnego sprzeciwu.

Bezzwłoczna publikacja

Informacje o międzynarodowych rejestracjach znaków towarowych wyznaczonych do ochrony w Polsce publikowane będą „niezwłocznie” przez Urząd Patentowy RP w „Biuletynie Urzędu Patentowego”. Elektroniczne wydania dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego w zakładce „Biuletyn i Wiadomości UP” – http://portal.uprp.pl/wydawnictwa.html.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane